Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

16 urodziny żarowskiego klubu AA

Wiadomości: Żarów
Sobota, 5 września 2015, 13:31
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Żarowski Ruch AA "Maria" skończył już 16 lat. Przez ten czas nie zabrakło wzlotów i upadków. Klub skupiał wielu uczestników, ale również liczbowo ograniczał się do duetów. I niezależnie od liczby uczestników mityngi trwają do dnia dzisiejszego. Przychodzą tam wszyscy, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest szczera wola zaprzestania picia. Członkowie klubu AA uczcili sierpień, miesiąc trzeźwości integracyjnym spotkaniem, w którym uczestniczyli również pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej inicjujący działania profilaktyczne w gminie Żarów. - Tradycyjnie wspieramy także wyjazdy na Ogólnopolskie Zloty Trzeźwościowe do Lichenia. Tam uczestnicy po raz kolejny wspierali się modlitwą, mityngami trwającymi całą noc oraz poradnictwem specjalistycznym. Wszyscy powrócili z przekonaniem, że wyjazd integrujący ludzi w abstynencji dał im ogromną siłę do trwania w zdrowiu. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Żarów ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych - mówi Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Każdy, kto ma problemy z uzależnieniem od alkoholu, potrzebuje pomocy i wsparcia w chorobie może zgłosić się do grupy AA "Maria". - Dzięki determinacji Krzysztofa, który walczy o dalszą historię dla ruchu AA mogliśmy spotkać się przy grillowanych potrawach, aby wspominać i snuć plany na przyszłość. Mogliśmy porozmawiać o bolączkach i oczekiwaniach. Mogliśmy przypomnieć, jak bardzo jesteśmy dumni z Ich trzeźwości - dodaje Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Mityng odbędzie się w niedzielę, 13 września w sali żarowskiego gimnazjum na pierwszym piętrze, ul. Piastowska 10 o godz. 17.00. - Przyjdź, nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać wiele, Siebie. Zasługujesz na to. Nie trać nadziei, że z pomocą innych, czekających na Ciebie osób uda Ci się utrzymać abstynencję - dopowiada Anita Denes-Ziemkiewicz z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group