Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 174 interwencje świdnickiej Straży Miejskiej

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:57
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2018, 10:59
Autor: red
Świdnica: 174 interwencje świdnickiej Straży Miejskiej
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 3–9 sierpnia.

3.08.2018r.godz.19:25 gospodarz Ogrodów Działkowych „Tulipan 5B” zgłasza, że na ich teren zostały podrzucone worki za śmieciami, które nie mają nic wspólnego z ogrodami działkowymi. Skierowani na miejsce strażnicy miejscy ustalili, że w workach znajdują się śmieci z mieszkania lub piwnicy. Zgłaszający przy przeszukiwaniu zawartości worków odnalazł dokument z danymi osobowymi. Funkcjonariusze udali się na Oś. Młodych pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że mieszkanie jest opustoszałe przygotowane prawdopodobnie do sprzedaży. W dniu następnym udało się dotrzeć do osoby, do której mieszkanie należy. Pani oświadczyła, że zleciła nieznajomemu mężczyźnie wyniesienia śmieci do śmietnika i nie wie, w jaki sposób znalazły się na terenie ogrodów działkowych. Podczas wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariuszy skontaktował się ze strażnikami gospodarz wskazanych ogrodów działkowych z podziękowaniami ponieważ w nocy śmieci zostały usunięte z ich terenu przez nieznaną osobę.

4.08.2018r. godz. 23:25 zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu przez mieszkańców bawiących się na podwórku sąsiedniego domu przy ul. 1-go Maja. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających dwie osoby zostały pouczone, a kolejne dwie otrzymały po mandacie karnym kredytowym w kwocie 100 zł za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

6.08.2018r.godz.0:00 mieszkaniec ul. Grodzkiej zgłosił, że grupa młodzieży zakłóca ciszę nocną, spożywa alkohol oraz krzykiem i hałasem uniemożliwia spoczynek nocny. Strażnicy potwierdzili stawiane młodzieży zarzuty. Wobec trzech osób przeprowadzono postępowania zgodnie z kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenie. Po zakończeniu interwencji młodzież opuściła wskazane miejsce.

7.08.2018r.godz.6:25 zgłoszenie dotyczące pojazdu na zagranicznych numerach rejestracyjnych, który został pozostawiony na trawniku przy ul. Westerplatte. W trakcie wykonywania czynności nie udało się strażnikom ustalić sprawcy tego wykroczenia. Dopiero zakładane na koło urządzenie blokujące (tzw. „blokada”) skłoniła kierującego tym pojazdem do ujawnienia się. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł, po czym przestawił pojazd.

9.08.2018r.godz.7:45 kierujący pojazdem mechanicznym jadąc ul. Towarową zgłosił, że przy krawężniku leży martwy borsuk. Na miejsce została skierowana wyspecjalizowana firma, która zajmuje się utylizacją martwych zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group