Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 175 tysięcy złotych na ośrodek pracy

Środa, 13 listopada 2013, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: red.
Budynek starej szkoły, 175 tys. złotych i odrobina dobrej woli – tyle wystarczy, żeby 20 niepełnosprawnych osób znalazło pracę, zajęcie i sposób na powrót do aktywnego życia. Tak w skrócie można opisać Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ), który powstanie wkrótce w Wałbrzychu.

12 listopada Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o dofinansowaniu budowy ZAZ-u. Jego utworzeniem i administracją zajmie się Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pracę w nowej placówce znajdą osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym z niepełnosprawnością intelektualną. Będą prowadzić pralnię i sprzątać na zlecenie.

Zakład jest częścią szerszej koncepcji powstania Centrum Edukacyjno-Zawodowego Osób Niepełnosprawnych, gdzie będą też zlokalizowane warsztaty terapii zajęciowej oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek w regionie wałbrzyskim. Na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 175 tys. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. ZAZ będzie się mieścił w Wałbrzychu przy ul. Mickiewicza 24 w budynku byłej szkoły i powstanie do końca tego roku.

***

Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej jest zrzeszeniem zajmującym się edukacją, profilaktyką, terapią, promowaniem zdrowego stylu życia oraz rehabilitacją zawodowo - społeczną. Działa od roku 2003, na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa dolnośląskiego. W roku 2004 Stowarzyszenie utworzyło i uruchomiło Warsztaty Terapii Zajęciowej, które z powodzeniem funkcjonują do dziś. Kolejnym dużym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest właśnie otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group