Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

19. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe – Koncert Specjalny

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 4 maja 2012, 10:07
Aktualizacja: 10:08
Autor: red
Fot. użyczone
Ariel Ramirez jest wnukiemjednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza.

Artysta urodził się 1975 roku w Argentynie, w miejscowości Altos de Chipión. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Jego muzyczna kariera nabrała rozpędu w wieku lat dwudziestu. Wówczas jego talent zaczęto doceniać na licznych festiwalach folklorystycznych. Ramirez zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień.
Od 2002 roku artysta aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso - jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich, znanych m.in. ze współpracy z Buena Vista Social Club.

ajnowsze dzieło Ariela Ramireza to „Cabaret la Boca”, taneczno-muzyczne show, które przenosi widzów w świat pierwszych milong Buenos Aires z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Występ uświetni pokaz audio-wizualny w reżyserii Wojciecha Popkiewicza, znanego wrocławskiego dokumentalisty i podróżnika, oraz Jerzego Szoty. Artysta zaprosił też do współpracy znakomite pary taneczne: Katarzynę Press i Ireneusza Michalewicza, Agatę i Tomasza Kozłowskich oraz Elżbietę Jankowską i Krzysztofa Perdka. Premiera spektaklu, wystawionego na wrocławskiej Scenie Letniej Teatru Lalek, stanowiła artystyczny „gwóźdź programu” podczas uroczystości wręczenia nagrody „Ambasador Wrocławia” pod patronatem „Gazety Wyborczej”.

Data: 10.05.2012 r.
Godz. 19.30
Miejsce: sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group