Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 428
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

19. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe – STRING CONNECTION

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 10 lutego 2012, 8:59
Aktualizacja: Sobota, 11 lutego 2012, 14:56
Autor: red
Fot. http://www.scieranski.com.pl
STRING CONNECTION jest synonimem polskiego jazzu lat 80–tych; jest grupą, która stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”.

STRING CONNECTION założyli w lutym 1981 roku trzej byli muzycy wielokrotnie nagradzanej grupy „Warsztat” - skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel – którzy zaprosili do współpracy objawienie tamtych dni, pianistę Janusza Skowrona. Mniej więcej rok później ukonstytuował się najbardziej znany skład zespołu, który pretendował do miana super-grupy – K. Dębski, J. Skowron, K. Przybyłowicz plus saksofonista Andrzej Olejniczak (ex-Extra Ball i Sun Ship) i basista Krzysztof Ścierański (ex-Laboratorium i Air Condition). Późniejsze roszady personalne (grał z nimi m.in. pianista Andrzej Jagodziński i perkusista Zbigniew Lewandowski) w niczym nie osłabiły pozycji zespołu, który regularnie występował na wszystkich ważnych festiwalach jazzowych w Polsce (Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą), jak i za granicą (Norymberga, Berlin Zachodni, Leverkusen, Hamburg, Paryż, Getxo, Bruksela, Haga, Konsberg, Helsinki, Praha, Bratysława, Le Mans, Debreczyn). Koncertowali USA i Kanadzie, co w tamtych latach nie było wcale takie proste. Zagrali też dwie duże trasy po Związku Radzieckim. Nagrali 9 płyt, w tym dwie na Zachodzie. W latach 80-tych zarówno zespół jak i tworzący go muzycy w cuglach wygrywali plebiscyty „Jazz Forum”. Popularność jaką cieszyli się w tym czasie porównywalna była ze statusem polskich gwiazd rocka w okresie prosperity, a i dzisiaj reakcja publiczności niejednokrotnie przekracza normy przyjęte w naszym kraju dla koncertów jazzowych.

23.02.2012r Klub Bolko,godzina 19.00, bilety w cenie 30zł i 25 zł można nabyć w Świdnickim Ośrodku Kultury

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~xxx 10-02-2012 23:23
Mam tylko nadzieję, że będzie inny akustyk niż na styczniowym koncercie Nocnej Zmiany Bluesa. To był koszmar!!!!! Do tej pory wierzyć mi się nie chce, że można było dać taki popis niekompetencji i lekceważenia ludzi , którzy zapłacili za bilety!!!! Katowanie słuchaczy kompletnie niezrozumiałym rzężeniem Wierzcholskiego, za głośno i źle ustawione instrumenty. Jednym słowem- kompromitacja pana "akustyka", a tym samym organizatorów koncertu.
~krzysiek 11-02-2012 14:08
co to za news? żadnej daty koncertu ani cen biletów, w zasadzie to nawet nie wiadomo czy zespół zagra w świdnicy bo ani jedno zdanie o tym nie mówi.
~Jaromi 22-02-2012 20:24
A sonny blues bedzie gralo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group