Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 20 milionów dla Świdnicy

Piątek, 6 października 2023, 15:51
Autor: red
Świdnica: 20 milionów dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Prawie 20 milionów złotych dla Świdnicy na budowę dróg.

Blisko 20 milionów złotych trafi do Świdnicy na poprawę infrastruktury drogowej, czyli na budowę ul. Sudeckiej i zabudowanych jej sięgaczy oraz na budowę dróg Osiedla Pogodnego, czyli m.in. na ulicę Klimatyczną. Środki pochodzą z siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość bezzwrotnego dofinansowania wynosi 98 procent wartości inwestycji.

Przy ulicy Sudeckiej wykonano już sieć wodno-kanalizacyjną i częściowo podbudowę drogi. W ramach drugiego etapu inwestycji przewiduje się budowę kolektora deszczowego odprowadzającego wody z całego osiedla do rzeki Piławy, budowę warstw bitumicznych jezdni, budowę chodników na całej długości ulicy, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok postojowych, zjazdów, energooszczędnego oświetlenia drogi, a także zagospodarowanie terenów zielonych.

Na Osiedlu Pogodnym planuje się budowę jezdni, chodników, zatok postojowych oraz zjazdów z pełnym uzbrojeniem technicznym, czyli kanalizacją deszczową i oświetleniem.

- Po sporządzeniu pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej będziemy posiadali wiedzę, ile ulic na osiedlu objętych zostanie tym etapem inwestycji – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach tej edycji Polskiego Ładu miasto złożyło również drugi wniosek na tę samą kwotę, na przebudowę skrzyżowania ul. Westerplatte z ul. Bystrzycką na rondo turbinowe czterowlotowe, celem poprawy warunków obsługi i rozwoju terenów przemysłowych. Środki na to zadanie nie zostały przyznane. Jeśli będzie taka możliwość, miasto będzie ponownie ubiegać się o dofinansowanie.

- Aplikujemy o środki zewnętrzne z różnych źródeł, realizujemy też kosztowne inwestycje drogowe z własnego budżetu, przypomnę o przebudowie ul. Polna Droga, Wrzosowej czy też Jarzębinowej. Sukcesywnie staramy się realizować naprawy, remonty i przebudowy mniejszych i większych ulic. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie ul. Prądzyńskiego. Proces ten jest jednak rozłożony w czasie ze względu na ograniczone możliwości finansowe miasta - mówi prezydent, Beata Moskal-Słąniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group