Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

20 tysięcy kilometrów przez Amerykę „Busem Przez Świat”

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 30 czerwca 2012, 7:44
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Fot. użyczone
W piątek, po raz ostatni przed wyjazdem, spotkała się ekipa „Busem Przez Świat”.

Siedmiu studentów w trzy miesiące zamierza pokonać w sumie ponad 20 tys. km dookoła Ameryki Północnej. Wyprawa „Legalo.pl America Trip 2012” prowadząca przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk rusza już 5 lipca, patronuje jej prezydent Świdnicy. W piątek w Świdnicy gościło pięciu z siedmiu uczestników wyprawy: Aleksandra Ślusarczyk z Kielc, świdniczanie Karol i Wojciech Lewandowscy, Wojciech Kocoń ze Starych Bogaczowic i Jakub Zyskowski z Bytowa.
Prawie dwa tygodnie temu specjalnym promem do Nowego Jorku wypłynął już bus. W czwartek, 5 lipca samolotem i autostopem dotrze tam ekipa.
– To kolejny etap naszej wyprawy dookoła świata. Do tej pory naszym 23-letnim busem odwiedziliśmy już 28 państw. Przed nami kolejne przygody, spotkania, w planach jest również druga książka – mówi Karol Lewandowski, organizator wyprawy.
Do najnowszej wyprawy ekipa przygotowywała się przez 9 miesięcy.
– Wszystko musi się udać – mówią zgodnie uczestnicy „Busem Przez Świat”.
– To przedsięwzięcie wpisuje się w coś co jest bardzo ważne – młodzi ludzie pokazują, że marzenia nie mają granic i że nie tylko można sobie ambitne cele stawiać, ale można je również realizować. Cieszę się, że uczestnicy wypraw dzielą się doświadczeniami i przeżyciami ze swoimi rówieśnikami oraz zachęcają również ich do aktywności. Wiem, że świdnicka młodzież bardzo pozytywnie reaguje na te spotkania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Piątka świdnickich studentów udowodniła, że chcieć to móc. Dwa lata temu kupili starego busa, odmalowali go i mimo braku funduszy pojechali w świat spełnić marzenia. Od tamtej pory odwiedzili już 28 państw i przeżyli wiele przygód. Projekt „Busem Przez Świat” zakłada objechanie starym „ogórkiem” całego globu. Więcej informacji o projekcie: www.busemprzezswiat.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jaromi 30-06-2012 13:48
A dlaczego sonny blues nie jedzie busem
~eh 30-06-2012 14:53
No faktycznie wyczyn, ludzie niepełnosprawni pokonują na rowerach trasy, tak jak to zrobił ten koleś z Wałbrzycha, a oni pełnosprawni i busem.
~ 30-06-2012 17:56
To jest żal i naciąganie tematu. Dlaczego prezydent daje kase na takie zachciebajki grupki chłystków, a nie daje na świdnickiego utalentowanego sportowca, który szuka sponsora na wyjazd na zawody? Co jest niezwykłego w tym, że grupa chłystków kupiła sobie zdezelowanego szmelcwagena i nim jeździ?
~ 1-07-2012 12:20
Panie prezydencie. Proszę dbać o miejski budżet. Mamy już ponad 50% zadłużenia a pan tutaj płaci na pomysły kilku rozpieszczonych chłopaczków. Jak pan chce to niech pan sponsoruje ze swoich prywatnych pieniędzy, a nie z publicznychm, bo mamy ważniejsze wydatki od zaspokajania grupki podróżników !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group