Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina/ Gmina Świdnica: 200 lat dla pani Ewy Sałaty mieszkanki Słotwiny

Wtorek, 13 grudnia 2011, 8:16
Aktualizacja: 11:19
Autor: red
Słotwina/ Gmina Świdnica: 200 lat dla pani Ewy Sałaty  mieszkanki Słotwiny
Fot. użyczone
Od dzisiaj Pani Ewie Sałacie nie wypada już śpiewać tradycyjnego polskiego „Sto lat”. 11 grudnia 2011r. mieszkanka Słotwiny uroczyście obchodziła swoje 100 urodziny.

W przeddzień urodzin Jubilatkę odwiedziła z życzeniami delegacja z Urzędu Gminy Świdnica: wójt gminy Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, sekretarz Jadwiga Generowicz, radny Rady Gminy Świdnica Eligiusz Janasik,a także Sołtys Słotwiny Henryk Siwiec oraz p. Agata Olszówka zastępca kierownika wydziału świadczeń emerytalno-rentowych Inspektoratu ZUS w Świdnicy.

Wyrażam podziw i uznanie dla pięknej jesieni Pani życia, głęboko wierząc, że wielu ludzi korzysta z Pani wiedzy i doświadczenia, a Pani wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. W dniu tak wspaniałego Jubileuszu - 100 Urodzin życzę kolejnych lat życia przepełnionych zdrowiem i radością, które niech upływają w spokoju i rodzinnej miłości – życzyła zacnej Jubilatce wójt gminy T. Mazurek.

Do życzeń w listach gratulacyjnych dołączyli się Premier RP – Donald Tusk oraz Wojewoda Dolnośląski– Marek Skorupa, w których czytamy m.in. „Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków”.
W dotychczasowej kadencji wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, Pani Ewa Salata jest trzecią mieszkanką gminy, która doczekała tak pięknego Jubileuszu. Pierwsze setne urodziny świętowała 5 lipca 2007 Pani Józefa Bilska z Komorowa, a drugie 28 marca 2011 r. Pani Rozalia Zadora z Mokrzeszowa

Dostojna jubilatka przeżyła cały wiek polskiej historii. Do Słotwiny przybyła z Kielc, w latach 50-tych ubiegłego wieku. W swoich wspomnieniach Pani Ewa powraca do czasów kiedy została z małymi dziećmi przewieziona do Niemiec na roboty. Po ciężkiej pracy i powrocie do Polski w rodzinne strony, zdecydowała wraz z mężem przenieść się na Dolny Śląsk. W Pomianowie zaczęła pracę w tamtejszym Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Ostatnie 60 lat życia spędza w Słotwinie, gdzie po śmierci męża pracowała w ówczesnej szkole jako woźna.
Po przejściu na emeryturę zajęła się domem i wnukami. Mimo swego wieku jeszcze 5 lat temu, można było zobaczyć Panią Ewę jak pieli grządki w ogrodzie. Niestety słaby wzrok nie pozwala jej wykonywać już wielu czynności. Jednak dalej ceni sobie chwile spędzane wraz z prawnukami na świeżym powietrzu.
Sędziwy wiek Jubilatki pozwolił jej cieszyć się miłością 8 dzieci, 19 wnuków, 15 prawnuków i 4 praprawnuków.
Pani Ewie życzymy kolejnych pięknych jubileuszy i 200 lat!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group