Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: 20–lecie partnerstwa

Środa, 13 października 2021, 11:49
Autor: red
powiat świdnicki: 20–lecie partnerstwa
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
20–lecie partnerstwa między Powiatem Bergstraße i Powiatem Świdnickim.

12 października 2021 roku mija 20 lat od momentu podpisania umowy partnerskiej między Powiatem Bergstraße oraz Powiatem Świdnickim.

Ten czas obfitował w wiele wspólnych przedsięwzięć, jak projekty wymiany młodzieży, wydarzenia sportowe, kulturalne oraz edukacyjne, bądź spotkania przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych. Bardzo cieszę się, że udało nam się włączyć w wspólne działania młode pokolenie, które chętnie nawiązywało kontakty z rówieśnikami, poznając ich środowisko oraz ucząc się języka. Dla wielu młodych ludzi udział w wymianie młodzieżowej wiązał się często z pierwszą w życiu wizytą w kraju sąsiada.

Jubileusz jest szczególnym momentem skłaniającym do refleksji oraz podsumowania dotychczasowych etapów współpracy, aby wspólnie zastanowić się nad zadaniami oraz wyzwaniami, z jakimi będzie mierzyło się nasze partnerstwo w niedalekiej przyszłości.

Jest on również doskonałą okazją, aby serdecznie podziękować wszystkim osobom, które inicjowały, wspierały oraz nadal wspierają przyjacielskie relacje między naszymi powiatami.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do naszych partnerów z przepięknego Powiatu Bergstraße za efektywną współpracę, którą z ogromną przyjemnością będziemy kontynuować oraz zaangażowanie na rzecz budowania porozumienia polsko - niemieckiego.

Starosta Świdnicki

Piotr Fedorowicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group