Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: 23. Finał WOŚP w Strzegomiu

Wtorek, 13 stycznia 2015, 15:14
Aktualizacja: 16:45
Autor: red.
Strzegom: 23. Finał WOŚP w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Celem tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

W Strzegomiu, podobnie jak w innych miastach Polski, już od godzin porannych na ulice wyszli wolontariusze, aby zapukać do serc i poprosić o pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i tych najstarszych. Wśród 50 wolontariuszy znalazła się 5-letnia Amelka, którą wspierali rodzice. Udało się to doskonale, puszki były pełne!

Natomiast w sali widowiskowej SCK I już o godz. 15.00 do wspólnego świętowania zaprosili: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i dyrektor SCK - Bożena Bojanowska-Czuk. Można było więc podziwiać prezentacje artystyczne najmłodszych artystów, dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, 4, grupę wokalną In Live z SCK, uczniów PSP nr 2 i 4, Młodzieżową Orkiestrę Dętą, grupy taneczne z Akademii Ruchu i Tańca Bans Magdy Janiak, grupę tańczącą Zumbę Ewy Zapolnej. Nie zabrakło też mocniejszego uderzenia. Na scenie wystąpił zespół Quardia i Eat The Rubble.

O godz. 20.00 publiczność udała się na parking przy SCK I, aby obejrzeć pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba. Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach otwierając serca, ale też i portfele. Wylicytować można było oprócz gadżetów WOŚP granitowe serduszko Jerzego Zyska, niezwykle finezyjny tort – serce z Cukierni Griko Anny Szypury, tort – różowe serduszko ufundowany przez Pawła Rudnickiego, miesięczne karnety na zajęcia Zumby u Ewy Zapolnej, zestaw podręczników do nauki języka angielskiego ze Szkoły językowej Jolanty Gradowskiej, granitową biżuterię przekazaną przez Fundację Bazalt, obraz „Cztery pory roku” autorstwa Sandry Golińskiej, pluszowe serce ufundowane przez Martę Ziembę, „przytulankę” uszytą przez Beatę Kuchtę, zegarek damski przekazany przez Urszulę Olszewską, kosz z wędlinami ze sklepu mięsnego „Żeberko”, kamizelki ostrzegawcze z Firmy Ander Henryka Wodzickiego, zestawy ciastek domowych upieczone przez Marię Wodzicką i Danutę Zimolzak. Cezary Włodarczyk na licytację WOŚP przekazał bombkę choinkową, kalendarz Majów, zestaw okolicznościowych znaczków mistrzów świata w siatkówce – reprezentacji Polski, pluszową rodzinkę misiów koala. Nie zabrakło więc emocji, ale też i osób, które wspomogły finansowo WOŚP i to w sposób znaczący. Były rodziny, które kilkakrotnie brały udział w licytacjach.

Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wspaniałej strzegomskiej młodzieży – wolontariuszom, licytującym, ale też i darczyńcom. Dziękuje również Marii Krzywdzie za gorący posiłek dla wolontariuszy, strzegomskiej policji za zapewnienie bezpieczeństwa i grupie rekonstrukcyjnej „Legion”.

Strzegomskie Centrum Kultury dziękuje mieszkańcom Strzegomia za okazane serce, życzliwość i pomoc.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group