Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław: 25 listopada we Wrocławiu odbyło się III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne.

Wtorek, 29 listopada 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:45
Autor: red
Świdnica/Wrocław: 25 listopada we Wrocławiu odbyło się III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne.
Fot. użyczone
GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY jako jedyne z naszego regionu, otrzymało zaproszenie na III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne,

Do stolicy Dolnego Śląska pojechali przedstawiciele wielu szkół z naszego województwa, jednak jedynie Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy reprezentowało nasz powiat. To szczególne wyróżnienie zarówno dla uczniów jak i dla opiekuna i koordynatora ekologicznych działań pani Jolanty Orleańskiej.
To było już III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne. Spotkanie odbyło się w auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego. Rozmawiano o edukacji ekologicznej, m.in. o racjonalnym wykorzystaniu i rozwoju bazy służącej edukacji ekologicznej oraz sposobach jej finansowania. Panie Ewa Kassner i Antonina Kuzaj przedstawiły zadania i rolę edukacji ekologicznej w szkole, a dyrektorzy parków krajobrazowych znajdujących się na terenie Dolnego Śląska – edukację ekologiczną na terenach chronionych.
Uczniów świdnickiego gimnazjum zainteresowały prezentacje o leśnych kompleksach promocyjnych w Sudetach oraz „Bielawa – modelowe miasto ekologiczne”, opatrzone bardzo ciekawym filmem oraz prelekcją zastępcy burmistrza tegoż miasta.

Obradom towarzyszyły wystawy promujące osiągnięcia w zakresie edukacji ekologicznej. Nasza szkoła przedstawiła bardzo ciekawą i licznie odwiedzaną wystawę, promującą ekologiczne działania w zakresie współpracy ze szkołami partnerskimi na Ukrainie, Litwie i Białorusi, efekty projektu edukacyjnego „ Ptaki w mieście”, realizowanego w roku szkolnym 2010/ 2011, akcje ekologiczne m. in. „ Ratujmy kasztanowce”, „ Sprzątanie świata” i wiele innych.
Organizatorami spotkania był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Warto wspomnieć, że Gimnazjum nr 3 w Świdnicy od czerwca 2010 r. jest Liderem Edukacji Ekologicznej, nie dziwi zatem zaproszenie właśnie nas na tak prestiżowe forum o zasięgu regionalnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group