Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: 25 tysięcy na zimowy wypoczynek

Poniedziałek, 17 lutego 2014, 15:24
Aktualizacja: 15:30
Autor: red.
Witoszów Dolny: 25 tysięcy na zimowy wypoczynek
Fot. UG Świdnica
Turniejem halowej piłki nożnej rozpoczęły się tegoroczne ferie na sportowo w gminie Świdnica. W tym roku na zimowy wypoczynek zostanie przeznaczonych blisko 25 tys. zł. Uczestnicy będą mogli skorzystać zarówno w zajęć sportowych, jak i pobytu w aquaparku, na lodowisku, warsztatów wokalnych w SSM w Lubachowie, zajęć tanecznych oraz z bogatego programu 5 nowych centrów profilaktyczno–sportowych.

- Dużą popularnością przez ostatnie lata cieszyły się zajęcia sportowe przygotowane przez GLKS dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. Wdrażanie różnorodnych działań w zakresie edukacji zdrowotnej to jeden z gminnych priorytetów oświatowych na ten rok szkolny, dlatego w tegorocznej ofercie zimowego wypoczynku z pewnością nie będzie brakowało aktywnego wypoczynku – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

15 lutego na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się Powiatowy Turniej halowej piłki nożnej do lat 13 (rocznik 2001 i młodsi). Organizatorami rozgrywek byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Świdnica”, Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Witoszowie Dolnym.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło 8 drużyn z terenu powiatu świdnickiego, w tym również nowo powstałe centra profilaktyczno–sportowe, łącznie 74 zawodników i zawodniczek. Drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami. Dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek, zapewniony przez organizatorów.

Wyniki rozgrywek

Grupa A:
Marcinowice – Bystrzyca Górna 10:0
Lutomia Dolna – Witoszów Dolny 0:1
Marcinowice – Lutomia Dolna 1:0
Witoszów Dolny – Bystrzyca Górna 13:0
Marcinowice – Witoszów Dolny 0:0
Lutomia Dolna – Bystrzyca Górna 1:1

Grupa B:
Żarów – Grodziszcze 7:0
Pszenno – Burkatów 0:0
Żarów – Pszenno 7:0
Burkatów – Grodziszcze 3:1
Żarów – Burkatów 0:0
Pszenno – Grodziszcze 3:0

Mecz o III miejsce:
Marcinowice – Burkatów 4:0

Mecz finałowy:
Witoszów Dolny – Żarów 0:2

Wyniki końcowe turnieju:
1. ULKS Piast 2008 Żarów
2. LKS „Orzeł Witoszów Dolny/Centrum Witoszów Dolny
3. GLKS Marcinowice
4. LKS „Gryf” Burkatów
5. LKS „Cukrownik” Pszenno
6. Centrum Lutomia Dolna/ LKS „Kłos” Lutomia Dolna
7. Centrum Bystrzyca Górna
8. Centrum Grodziszcze

A co jeszcze czeka na uczestników tegorocznych ferii zimowych w gminie Świdnica?

Przez cały okres trwania ferii zimowych będą funkcjonowały centra profilaktyczno-sportowe prowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dla miłośników śpiewu i muzyki, w pierwszym tygodniu ferii zimowych mamy ofertę warsztatów wokalnych, które po raz trzeci odbędą się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Podczas pobytu uczestnicy będą mieli zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienia a efektem ich pracy będzie kolejny muzyczny krążek.

Dodatkowo każda z 9 gminnych placówek oświatowych organizuje indywidualną propozycję na aktywne spędzenie ferii zimowych. Wyjazdy na basen, lodowisko, warsztaty taneczne, z nami zdrowo i kolorowo, sprawny smyk – to tylko jedne z wielu propozycji, które organizatorzy przygotowali w tym roku dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami szkół – zachęca dyrektor GZO Maria Jaworska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group