Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 26. Finał WOŚP w Żarowie

Wtorek, 16 stycznia 2018, 17:51
Autor: red
Żarów: 26. Finał WOŚP w Żarowie
Fot. UM Żarów
W Żarowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku wyjątkowo głośno. Jasełka, licytacje, konkursy, występy artystyczne i zabawa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Tym razem pieniądze zbierane były "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Żarów, tradycyjnie przyłączył się do akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Nadal trwa liczenie datków uzbieranych podczas wczorajszej zbiórki, choć już wczoraj po południu wiadomo było, że uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy złotych. Wciąż docierają do Żarowa wielkoorkiestrowe puszki, dlatego na konkretny wynik trzeba jeszcze poczekać. - Możemy cieszyć się, że po raz kolejny zagraliśmy z takim sukcesem i że znowu udało nam się być w tym dniu razem. A to wszystko było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy, instytucji, stowarzyszeń, występujących artystów i wszystkich, którzy wspierali świąteczną akcję w Żarowie - cieszy się Beata Jurczak szefowa żarowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Żarowski sztab 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracował intensywnie. Wolontariusze mieli ręce pełne roboty. Żarowianie pokazali, że mają wielkie serca. Chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy, ale nie pożałowali również grosza podczas licytacji, która odbyła się w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. Jako pierwsze świąteczne granie rozpoczęło Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Przedszkolaki, jak zawsze zachwyciły swoim występem, przedstawiając swoją własną wersję jasełek. Ale nie zabrakło także innych atrakcji.
- Na licytacji można było nabyć piernikowe serca, kapelusze andrzejkowe, bożonarodzeniowe bombki przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków oraz wiele innych przedmiotów. Były zabawy i konkursy dla dzieci oraz słodkie pyszności w naszej świątecznej kawiarence - mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie zagrali i zaśpiewali również lokalni artyści. Swoje umiejętności w Gminnym Centrum Kultury i Sportu zaprezentowały dzieci z sekcji akrobatyki sportowej, Zumby Kids oraz uczniowie zerówek prezentując swoją wersję jasełek. Zagrała także Żarowska Orkiestra Dęta oraz chór Senyor Rici. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, podczas których bawiąc się można było wspierać świąteczną akcję w Żarowie. Tradycyjnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc kupując ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nabyć drobiazgi w WOŚP-owskiej loterii i wziąć udział w licytacji przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Wśród nich do nabycia były: zmywarka marki Electrolux, jeden dzień na pod żaglami z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, wspólne wędkowanie z zastępcą burmistrza, wyjście z przewodnikiem w wybrany rejon Sudetów od Andrzeja Sawickiego, trzy sesje fotograficzne ufundowane przez Karolinę Pacek, Małgorzatę Niewadę i Jakuba Błaszczyka, biżuteria od Houserii, książka z autografem Ewy Wachowicz, figurka Bitossi Home, włoskiej marki produkującej designerskie przedmioty ceramiczne od Colorobbia Polska i oczywiście gadżetów orkiestrowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group