Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 27. Finał WOŚP w Żarowie

Wtorek, 15 stycznia 2019, 13:14
Autor: red
Żarów: 27. Finał WOŚP w Żarowie
Fot. UM Żarów
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 27. Tradycyjnie do tej szlachetnej zbiórki przyłączyli się również chętnie mieszkańcy naszej gminy.

W niedzielę, 13 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory zbierali pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na wszystkich uczestników wspólnej zabawy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez żarowski sztab WOŚP, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski "Bajkowa Kraina". W sumie żarowski sztab zebrał rekordową kwotę 32.456,91 złotych.

Od godzin porannych wolontariusze WOŚP "pukali do serc" mieszkańców. Jako pierwsze na wspólną zabawę zaprosiło Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski "Bajkowa Kraina" w Żarowie. Były jasełka w wykonaniu dzieci, licytacja, rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę bożonarodzeniową, pyszności w świątecznej kawiarence i występ przedszkolaków ze specjalnym programem artystycznym, który zaprezentowany został po raz pierwszy podczas uroczystego otwarcia Żłobka Miejskiego. Dodatkową atrakcją była wizyta grupy strzeleckiej "ADHD" z replikami broni. To była wspaniała niespodzianka, nie tylko dla samych dzieci.

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie zagrali i zaśpiewali w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie lokalni artyści. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Kids Dance, Dziecięca Orkiestra Nienadęta, Senior Ryci, Żarowianie i zespół ŚLAD. Były też międzynarodowe jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, podczas których bawiąc się można było wspierać świąteczną akcję w Żarowie. Nasi mieszkańcy chętnie wrzucali datki do puszek również podczas licytacji, gdzie można było nabyć bardzo cenne przedmioty.

Orkiestrowe granie w Żarowie to były również występy dzieci oraz młodzieży, którzy nie tylko śpiewali, ale grali także na instrumentach muzycznych. Tradycyjnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc kupując ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nabyć drobiazgi w WOŚP-owskiej loterii i wziąć udział w licytacji przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Wśród atrakcji były również gry planszowe, w które można było zagrać w żarowskiej bibliotece.

Licytacja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród świątecznych gadżetów można było wylicytować rower ufundowany przez żarowską firmę AKS Precision Ball Polska, książkę Magdy Gessler z jej autografem, rejsy łodzią Jamesa Bonda, vouchery od kosmetyczek, kalendarze, zegarki, koszulkę Patryka Klimali, wspólne wędkowanie z Zastępcą Burmistrza, talon na kręgle z Burmistrzem Miasta Żarów, vouchery na występ kabaretu Smile w Żarowie, basen oraz ferie w GCKiS i wiele innych oraz gadżety orkiestrowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group