Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

27 skarg na pogotowie od 2008 r.

Wiadomości: Świdnica
Środa, 9 marca 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:36
Autor: red.
Szef pogotowia – doktor Zbigniew Kołodziejczyk.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ponad dwie godziny debatowano na drugim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy na temat skarg, jakie wpłynęły na placówkę na przestrzeni ostatnich czterech lat. – Może warto zastanowić się nad wdrożeniem w placówce procesu zarządzania jakością ISO – proponowała Sabina Cebula z zarządu powiatu, członek rady społecznej. Dyrektor Zbigniew Kołodziejczyk wyraził zgodę na zewnętrzne kontrole.

W 2008 r. na działalność pogotowia wpłynęło 12 skarg, w 2009 r. – 8, w 2010 r. – 4, a w tym roku - 3. Połowa to skargi nieuzasadnione.

- W dziewięćdziesięciu pięciu procentach skargi dotyczą sposobu zachowania lekarza niosącego pomoc pacjentom w ich domach, a nie zespołów ratunkowych. Skarżono się przede wszystkim na to, że lekarze są niemili i asertywni - wyjaśniał Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor pogotowia. - Wobec wszystkich uzasadnionych skarg wyciągnąłem konsekwencje służbowe. Zależy nam, aby pacjenci byli zadowoleni z naszej pracy, chociaż nie zawsze się to udaje.

Przewodnicząca Rady Społecznej Pogotowia, wicestarosta Alicja Synowska pytała, czy w placówce przestrzegane są procedury czynności medycznych. - Niepokojące są docierające do mnie skargi, które dotyczą nieodpowiedniej organizacji pracy w placówce, braku procedur - mówiła wicestarosta Alicja Synowska.

Dyrektor zapewniał, że kierowana przez niego placówka posiada niezbędne procedury czynności medycznych. Funkcjonują one od lat, są przestrzegane, a każdy pracownik w momencie zatrudnienia w placówce musiał się z nimi zapoznać.

Według Sabiny Cebuli wdrożenie w pogotowiu procesu zarządzania jakością ISO pozwoliłoby na przyjrzenie się wszystkim procedurom oraz ich ewentualną modyfikację. Wicestarosta Alicja Synowska zaproponowała także rozważenie konieczności przeprowadzenia zewnętrznej kontroli w pogotowiu, z czym zgodził się dyrektor Kołodziejczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~aasertywni ? to hamy zwykle 9-03-2011 8:48
lekarze są niemili i asertywni
~ 9-03-2011 9:15
i dobrze, że sa asertywni, bo każdy by chciał, żeby jeszcze im paznokcie u nóg poobcinać podczas interwencji
~ 9-03-2011 11:27
no i taka niestety jest prawda !! lekarze w świdnickim pogotowiu to zachowują sie jakby tam za kare pracowali albo z wielką łaską !! jak zauważył pan dyrektor ("W dziewięćdziesięciu pięciu procentach skargi dotyczą sposobu zachowania lekarza niosącego pomoc pacjentom w ich domach, a nie zespołów ratunkowych") ja też wolał bym żeby do mnie przyjechał zespół P z ratownikami niż S z lekarzem co to wielką mi robi łaskę że musiał gdziekolwiek sie ruszyć. ps. żeby mnie zle nikt nie zrozumiał, doceniam i chwale prace naszego pogotowia!! (głownie ratowników !!) ale lekarze to jeszcze chyba mentalność z prl-u mają za bardzo !
~Wiki 9-03-2011 19:30
Zgadzam się,lekarze są niemili wręcz chamscy.Miałam bardzo nieprzyjemną scysję z panią doktor B...n,która przyjechała do ciężko chorego i zachował się arogancko.
~Maja 9-03-2011 19:44
Tylko 27 ponieważ ludzie nie składają,bo uważają że to i tak nic nie da.Taka jest prawda.
~ginger2004 9-03-2011 21:23
a co to jest 27 skarg na tylu pacjentów?!i podejrzewam że tysiące udzielonuch porad?!starostwo jak zwykle bije pianę..
~ 27-06-2012 22:21
dzisiaj bylem na pogotowiu o 21 .20 .przyjol mnie mlody chyba ratownik .nawet nie popatrzyl dokladnie na noge stwierdzil ze mam zapalenie zyl glebokich .stwierdzil ze nie udziedzieli mi pomocy .ami z kostki leje ropa .dodam ze spieszyl sie chyba na mecz.
~rozczarowana 6-03-2013 21:56
Co to w ogóle jest to pogotowie? Po co ta placówka działa i na jakiej zasadzie, jeżeli ostania rzeczą jaka robią to pomoc potrzebującym. Jakaś bezczelna, zarozumiała paniusia przyjechała z wielką, ba ogromną łaska po kilku godzinach, żeby opieprzyć wszystkich dookoła, że jej śmieją spokój zakłócać. Dziś 6.03 która ma nocną zmianę, dowiem się i to nie koniec moich skarg.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group