Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 27 skarg na pogotowie od 2008 r.

Środa, 9 marca 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:36
Autor: red.
Świdnica: 27 skarg na pogotowie od 2008 r.
Szef pogotowia – doktor Zbigniew Kołodziejczyk.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ponad dwie godziny debatowano na drugim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy na temat skarg, jakie wpłynęły na placówkę na przestrzeni ostatnich czterech lat. – Może warto zastanowić się nad wdrożeniem w placówce procesu zarządzania jakością ISO – proponowała Sabina Cebula z zarządu powiatu, członek rady społecznej. Dyrektor Zbigniew Kołodziejczyk wyraził zgodę na zewnętrzne kontrole.

W 2008 r. na działalność pogotowia wpłynęło 12 skarg, w 2009 r. – 8, w 2010 r. – 4, a w tym roku - 3. Połowa to skargi nieuzasadnione.

- W dziewięćdziesięciu pięciu procentach skargi dotyczą sposobu zachowania lekarza niosącego pomoc pacjentom w ich domach, a nie zespołów ratunkowych. Skarżono się przede wszystkim na to, że lekarze są niemili i asertywni - wyjaśniał Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor pogotowia. - Wobec wszystkich uzasadnionych skarg wyciągnąłem konsekwencje służbowe. Zależy nam, aby pacjenci byli zadowoleni z naszej pracy, chociaż nie zawsze się to udaje.

Przewodnicząca Rady Społecznej Pogotowia, wicestarosta Alicja Synowska pytała, czy w placówce przestrzegane są procedury czynności medycznych. - Niepokojące są docierające do mnie skargi, które dotyczą nieodpowiedniej organizacji pracy w placówce, braku procedur - mówiła wicestarosta Alicja Synowska.

Dyrektor zapewniał, że kierowana przez niego placówka posiada niezbędne procedury czynności medycznych. Funkcjonują one od lat, są przestrzegane, a każdy pracownik w momencie zatrudnienia w placówce musiał się z nimi zapoznać.

Według Sabiny Cebuli wdrożenie w pogotowiu procesu zarządzania jakością ISO pozwoliłoby na przyjrzenie się wszystkim procedurom oraz ich ewentualną modyfikację. Wicestarosta Alicja Synowska zaproponowała także rozważenie konieczności przeprowadzenia zewnętrznej kontroli w pogotowiu, z czym zgodził się dyrektor Kołodziejczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group