Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

3 dni muzycznej Truskawki – znamy kolejne wydarzenia!

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 5 marca 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Fot. www.sok.com.pl
Tegoroczny finał świdnickiego przeglądu Truskawka rośnie w siłę. W weekend 22–24 kwietnia na fanów muzyki niezależnej będzie czekać w Klubie Bolko sporo wydarzeń. Skład właśnie powiększył się o bydgoski duet Tropy oraz dwa muzyczne filmy dokumentalne.

Oprócz wcześniej zapowiedzianych 6 występów konkursowych i koncertu zespołu Hańba!, na tegorocznej Truskawce będzie można usłyszeć także bydgoski duet Tropy, który tworzą Artur Maćkowiak (Innercity Ensemble, Something Like Elvis, Potty Umbrella) i Bartek Kapsa (Contemporary Noise Sextet, Something Like Elvis) – od czterech lat organizujący razem Festiwal Fonomo. Teraz do specjalnie przygotowanych filmów eksperymentalnych Pedra Fereiry skomponowali muzykę, którą zagrają na żywo. Osiem różnych filmów, od abstrakcyjnych wideo-artów po filmy found footage, zawieszonych w gęstwinie dźwięków, rozpostartych między melodiami a improwizowanymi eksperymentami. Założeniem tego projektu jest sytuacja, w której dźwięk i obraz silnie na siebie oddziałują, ale jednocześnie żadna z tych sfer nie dominuje. Film i muzyka w tym przypadku to dwie równolegle opowiadane historie, które wchodzą ze sobą w bliską interakcję. Premiera debiutanckiej płyty Tropów już 14 marca!

Oprócz filmowo-dźwiękowego występu Tropów, w niedzielę 24 kwietnia będzie można zobaczyć też 2 muzyczne filmy dokumentalne.

Wyreżyserowany przez Christopha Greena i Brendana Canty’ego obraz „Every Other Summer” jest dokumentem opowiadającym o Solid Sound Festival, trzydniowym wydarzeniu muzyczno-artystycznym organizowanym przez członków zespołu rockowego Wilco, które odbywa się co dwa lata na terenie Muzeum Sztuki Współczesnej stanu Massachusetts (MASS MoCA) w North Adams. Film przenosi nas w sam środek utopijnego zatracenia, jakie charakteryzuje ten festiwal, wskazując na pozytywny wpływ, jaki wywarł on na podupadłe poprzemysłowe miasteczko North Adams w stanie Massachusetts.

„Do It Together” jest filmem, który próbuje wniknąć w wewnętrzne funkcjonowanie niezależnej sceny muzycznej, portretuje doświadczenie najistotniejszych współczesnych muzyków niezależnych. Skłania do dyskusji nad różnymi podejściami i sposobami przetrwania na scenie muzycznej oraz zachowania niezależności. Wszystko to w połączeniu z niesamowitymi występami na żywo Dana Deacona z jego pierwszej amerykańskiej trasy koncertowej.

Więcej informacji na temat przeglądu Truskawka i poszczególnych wydarzeń oraz fragmenty muzyki i filmów można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://www.sok.com.pl/truskawka2016/ oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/events/166115790422898/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group