Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: 32 nowe mieszkania

Środa, 13 marca 2024, 13:34
Autor: red
Pszenno: 32 nowe mieszkania
Fot. Gmina Świdnica
– Jesteśmy gotowi aby niezwłocznie przystąpić do realizacji tej inwestycji – zapewniał w połowie lutego br. prezes firmy EMBUD Emil Laskowski. Z początkiem marca w Pszennie ruszyły pierwsze prace ziemne związane z budową dwóch obiektów, w których powstaną 32 mieszkania komunalne.

Inwestycja została dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 80% kosztów zadania. Przy niewielkim nakładzie środków własnych uda się zaspokoić potrzeby oczekujących na mieszkanie. Nowe obiekty będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym będą posiadały windę. Termin wykonania inwestycji to 21 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy.

- Zapewnienie nowych mieszkań dla mieszkańców naszej gminy jest dla nas szczególnie ważne, bowiem przyczynia się nie tylko do podniesienia komfortu ich życia, ale bezpośrednio wpływa na podjęcie decyzji o zamieszkaniu w gminie Świdnica na stałe. Cieszę się, że udało się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja została dofinansowana w wysokości 80% kosztów zadania. Przy niewielkim nakładzie środków własnych uda się zaspokoić potrzeby oczekujących na mieszkanie. To bardzo wyczekiwana, przez wiele rodzin inwestycja w naszej gminie – mówi wójt Teresa Mazurek.

Wykonawcą zadania inwestycyjnego jest konsorcjum: lider EMBUD Laskowski sp. z o.o., a partnerem jest EMBUD Laskowski Usługi Budowlano-Remontowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group