Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1436
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: 32 punkty świetlne w gminie Świdnica

Piątek, 17 lutego 2012, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
Gmina Świdnica: 32 punkty świetlne w gminie Świdnica
Fot. użyczone
Każdego roku sukcesywnie realizowane są potrzeby wynikające z rozbudowy oświetlenia drogowego na terenie Gminy Świdnica. Kolejne 32 nowe punkty świetlne zostały zainstalowane w 4 miejscowościach na łączną kwotę 108,8 tys. zł.

Nowe oświetlenie zamontowano w ciągach komunikacyjnych dróg gminnych i powiatowych. W Krzczonowie zainstalowano 11 opraw wraz ze słupami i linią zasilającą, w Wiśniowej 9, Zawiszowie 8 i Witoszowie Górnym 4 oprawy wraz ze słupami i linią zasilającą.

Montaż nowych lamp ma znaczący wpływ na poprawę poziomu bezpieczeństwa ogólnego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowe punkty są bardziej energooszczędne, a tym samym ograniczają koszty eksploatacji oświetlenia ulicznego. Poprawa jakości oświetlenia na terenie gminy wiąże się bezpośrednio ze wzrostem bezpieczeństwa ruchu pojazdów na drogach jak i bezpieczeństwem osobistym mieszkańców. Lepsze warunki oświetlenia przejść dla pieszych, rejonów przystanków autobusowych i innych obiektów użyteczności publicznej to poprawa warunków bezpieczeństwa i jednocześnie komfortu widzenia wszystkich uczestników ruchu. Kolejne przedsięwzięcia czekają na realizację. Planuje się, że w roku bieżącym na ten cel przeznaczonych zostanie 311,4 tys. zł – mówi wójt gminy T.Mazurek

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group