Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: 40 lat święceń księdza Kazimierza Gniota

Poniedziałek, 20 maja 2019, 11:56
Aktualizacja: 11:58
Autor: red
Pszenno: 40 lat święceń księdza Kazimierza Gniota
Fot. Gmina Świdnica
W niedzielę, 19 maja ks. Kanonik Kazimierz Gniot, obchodził jubileusz 40–lecia święceń kapłańskich. Swoją duszpasterską posługę w parafii pw. św. Mikołaja w Pszennie rozpoczął w 2003 roku. Jak sam podkreślał, sakrament kapłaństwa nierozerwalnie łączy się z Eucharystią. Dlatego dokładnie w dniu swoich jubileuszowych obchodów, 4 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Św.

Mszę św. sprawował Dostojny Jubilat w obecności zaproszonych księży z dekanatu Świdnica Wschód i o. Bernarda. Na tę uroczystość przybyła najbliższa rodzina ks. Kanonika, wójt gminy Teresa Mazurek, licznie zgromadzeni parafianie z 5 sołectw: Pszenno, Niegoszów, Wilków, Jagodnik, Miłochów. Słowo Boże wygłosił ks. Jan Bagiński.

Do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu Ks. Kazimierz Gniot wstąpił w 1973 r., kończąc wcześniej 5 letnie Technikum Górnicze w Zgorzelcu. Po 6-letnich studiach teologicznych, 19 maja 1979 r. z rąk biskupa Wincentego Urbana otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikary pracował m.in. na parafiach w Lubawce, Dzierżoniowie, Niemczy, a pierwszą parafię jako proboszcz otrzymał w Radzikowie. Następnie po 13 latach, dekretem biskupa objął parafię św. Mikołaja w Pszennie, gdzie swoją posługę pełni do dzisiaj.

Na zakończenie Mszy św. przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie, przedstawiciele władz gminy Świdnica i sołectw, służba liturgiczna ołtarza, duchowieństwo i rodzina złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Jubilatowi.
- Czcigodny Księże Proboszczu, dostojny Jubilacie. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz podziękowania za niestrudzoną posługę duszpasterską na rzecz wiernych i Parafii św. Mikołaja w Pszennie. Dziękuję, że ksiądz proboszcz wspólnie z samorządem gminy Świdnica przystąpił do gminnego programu ratowania zabytków, wykonując remonty w tutejszej świątyni. Pięknie odrestaurowana chrzcielnica, a w tym roku trwająca właśnie renowacja ambony. W duchu wdzięczności za wieloletnią posługę duszpasterską Księdza Kanonika w Pszennie pragniemy wyrazić nasza radość i powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie w głoszenie prawdy Ewangelii i za stałą obecność pośród nas. Niech służba Bogu i ludziom przynosi obfite owoce, a Bóg błogosławi oraz obdarza nieustannie zdrowiem, swoją łaską i pokojem w podejmowaniu kolejnych wyzwań – mówiła podczas mszy św. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group