Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: 40 tysięcy na trzecią salę przyrody

Czwartek, 6 czerwca 2013, 15:47
Aktualizacja: 15:51
Autor: red.
Mokrzeszów: 40 tysięcy na trzecią salę przyrody
Fot. użyczone
Trzecia gminna placówka oświatowa, tym razem w Mokrzeszowie, już niebawem wzbogaci się o nowoczesną salę przyrody. Na jej organizację (remont i wyposażenie) szkoła w Mokrzeszowie otrzyma 40 tys. zł od firmy Turon Ekoenergia. Od ponad 2 lat sala przyrody funkcjonuje w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, a od roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie.

„Sala Przyrody TAURON Ekoenergia" to autorska akcja społeczna adresowana do szkół podstawowych, z terenu działania TAURON Ekoenergii. Poprzednie edycje odbyły się na zasadzie konkursu. Każda ze zwycięskich szkół zdobyła 40 tys. zł. Przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu dzieci mają możliwość nauki w nowocześnie wyposażonych salach, do której zakupione zostały: tablice elektroniczne, laptopy, rzutniki, nowe ławki i krzesła, najnowsze pomoce zgodne z nową podstawą programowa, mikroskopy, plansze edukacyjne, programy multimedialne.

- Mamy zdolne dzieci i jestem z nich bardzo dumna. Wiem, że inwestycja w edukację ekologiczną przynosi wymierne korzyści. Uczniowie własną pracą zapracowali na te pracownie i już teraz wiem, że nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwalają osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce. Mam nadzieję, że kolejni uczniowie, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie będą odkrywać nowe horyzonty – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Podczas tegorocznej edycji konkursu kapituła postanowiła docenić te szkoły, które dwukrotnie startowały w konkursie i szkoły, które zdaniem jury na co dzień wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego.

W ten sposób do grona laureatów konkursu Sala przyrody TAURON Ekoenergia dołączyły placówki, które w ocenie jury konkursu wykazały się największą starannością, zaangażowaniem i konsekwencją oraz aktywnością w działalności na rzecz środowiska przyrodniczego, a ich projekty charakteryzowały się wysokimi walorami edukacyjnymi i wychowawczym.

- Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie jest placówką, która od wielu lat podejmuje działania ekologiczne. Corocznie bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. We współpracy z Nadleśnictwem Świdnica nasi uczniowie sprzątają las Rezerwatu Przyrody „Jeziorko Daisy”. Aktywnie bierzemy udział od 2003 roku w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Selektywna zbiórka odpadów”- zbieramy butelki PET i zajmujemy czołowe miejsca. Na terenie szkoły prowadzimy także zbiórkę zużytych baterii. W związku z obchodami „Dnia Ziemi” od roku 2002 na terenie szkoły organizowany jest Szkolny Konkurs ekologiczny. Chcąc kontynuować działania związane z ochroną środowiska przystąpiliśmy do konkursu „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”, w I edycji konkursu naszym hasłem przewodnim było hasło „Nasza szkoła dba o klimat” i w związku z tym podjęliśmy szereg działań m.in. uczniowie we współpracy z Nadleśnictwem Świdnica zasadzili 300 sadzonek klonów, zorganizowaliśmy konkursy plastyczne i literackie „Chrońmy klimat”, podjęliśmy działania mające na celu uświadomienie społeczności lokalnej konieczności ochrony środowiska, uczniowie przeprowadzili wywiad z wójt Gminy Świdnica w sprawie działań ekologicznych podejmowanych na terenie gminy, zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do elektrowni wodnej w Lubachowie. W II edycji konkursu uczniowie poszerzyli wiadomości na temat odnawialnych źródeł energii czego efektem był komiks wykonany w programie Power Point pod tytułem „ Wody wędrówki z gór do żarówki”. Koordynatorami obu konkursów na terenie szkoły były: Lucyna Pietruszka i Bogumiła Lerch - mówi Małgorzata Urbanek, dyrektor szkoły w Mokrzeszowie.

Laureaci III edycji Sala Przyrody TAURON EKOENERGIA 2013
Każda z niżej wymienionych szkół otrzymuje 40 tys. zł z przeznaczeniem na zorganizowanie (remont i wyposażenie) sali dydaktycznej do nauki przyrody.

1. Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu
ul. Bulwar Ikara 19
54-130 Wrocław
woj. dolnośląskie
Bogumiła Hucaluk-Pacek

2. Szkoła Podstawowa nr 93 w Krakowie – EW Dąbie
ul. Szlachtowskiego 31
30-132 Kraków
woj. małopolskie
Koordynator akcji w szkole: Marta Nedzka, Ewa Filipek

3. Szkoła Podstawowa w Maszewku
Maszewko 7
84-352 Wicko
woj. pomorskie
Koordynator akcji w szkole: Iwona Klich

4. Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
Mokrzeszów 23a
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie
Koordynator akcji w szkole: Lucyna Pietruszka, Bogumiła Lerch

5. Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Jeleniej Górze
ul. Bronka Czecha 1a
58-570 Jelenia Góra
woj. dolnośląskie
Koordynator akcji w szkole: Alicja Dal

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group