Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: 5 kilometrów nowych tras

Wtorek, 26 września 2023, 13:30
Autor: red
Gmina Świdnica: 5 kilometrów nowych tras
Fot. Gmina Świdnica
Mamy dobre wiadomości dla miłośników dwóch kółek. Wszystkie trzy odcinki gminnej sieci singletrack są już w pełni dostępne dla użytkowników.

Nowe trasy: ołowiana, srebrna i cynkowa swój początek mają przy boisku sportowym w Bystrzycy Górnej. Ich budowę zrealizowano w ramach dużego projektu turystycznego dot. rozbudowy infrastruktury w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy.

Projekt obejmuje wykonanie 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z bud. gosp. oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Inwestycja planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała środki w wysokości 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Koszt budowy 5 km gminnej sieci singletrack to ponad 735 tys. zł.

Warto przypomnieć, że trasy rowerowe singletrack w gminie Świdnica są jednokierunkowe i przeznaczone do turystycznego oraz rekreacyjnego użytkowania. Każdy dorosły użytkownik korzysta z tras singletrack na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność opiekuna. Za ewentualne wypadki na trasach rowerowych odpowiadają sami użytkownicy. Za wjazd na trasę i korzystanie z niej nie pobiera się opłat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group