Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 50 lat razem

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 10:09
Aktualizacja: 15:10
Autor: red.
Żarów: 50 lat razem
Fot. UM Żarów
Taka miłość to skarb! Dorota i Stanisław Frańczak z Żarowa przeżyli ze sobą już ponad pół wieku. I to bez poważnej kłótni. Ich recepta na sukces i udane małżeństwo to po prostu szczera prawda. – Nasze małżeństwo jest szczęśliwe. Nigdy w rozmowie ze sobą nie kłamaliśmy. Nigdy nie kłóciliśmy się, a wszelkie problemy staraliśmy się rozwiązywać ugodowo – przyznaje pani Dorota.

Poznali się w 1964 roku, w domu brata pani Doroty. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Niebawem młodzi zaręczyli się, a po roku związali węzłem małżeńskim, najpierw w Urzędzie Stanu Cywilnego, a po krótkim czasie powiedzieli sobie sakramentalne "TAK" w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Od tej pory państwo Frańczak są ze sobą na dobre i złe. - Bywało różnie, ale zawsze się wspieraliśmy i nigdy niczego przed sobą nie ukrywaliśmy. - przyznają zgodnie małżonkowie.

Państwo Frańczak doczekali się dwójki dzieci i trójki wnucząt. Pani Dorota poświęciła się wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu, jednocześnie pracując zawodowo w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Żarowie jako szef kuchni. Z kolei pan Stanisław całe swoje życie zawodowe związał z jednym przedsiębiorstwem "Agromed" i tutaj doczekał się zasłużonej emerytury. - Mąż jest pracowitym człowiekiem. Zawsze dbał, aby w domu niczego nie brakowało. Nawet po przejściu na emeryturę dodatkowo podjął zatrudnienie w PGKiM w Żarowie - dopowiada pani Dorota Frańczak.

Według jubilatów tylko wzajemna wyrozumiałość, szacunek, zgoda i zrozumienie są receptą na udane i szczęśliwe małżeństwo. Dziś państwo Frańczak prowadzą spokojne i zgodne życie, ciesząc się wspólnie sobą, swoją rodziną i każdą chwilą bycia razem. Są przykładem dla całej swojej rodziny. I dowodem na to, że prawdziwa miłość może pokonać wszystkie przeszkody.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group