Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 6. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy z nagrodami i konkursami

Czwartek, 25 kwietnia 2013, 10:21
Autor: red.
Świdnica: 6. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy z nagrodami i konkursami
Fot. użyczone
Kilkadziesiąt projekcji, konkursy, spotkania z reżyserami i aktorami zaplanowano podczas – 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Prawdziwą kulturalną ucztę dla kinomanów zaplanowano w Świdnicy w dniach 1–6 czerwca. Projekcje zostaną zorganizowane w świdnickim kinie Cinema 3D, Teatrze Miejskim oraz w plenerze.

Podczas pięciu Festiwalowych dni miłośnicy X muzy będą mieli po raz kolejny okazję do spotkania z dobrym filmem i mistrzami kina. Warto wspomnieć, że świdnicki Festiwal Reżyserii to jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w kraju. Świdnica będzie więc już po raz szósty miejscem, gdzie można spotkać się i porozmawiać z twórcami kina, znanymi, polskimi aktorami, a także poznać, jak wyglądają kulisy przemysłu filmowego. Świdnicka publiczność to pasjonaci kina, którzy potwierdzają to rokrocznie swoją tłumną obecnością podczas kolejnych, festiwalowych edycji – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Twarzą tegorocznej edycji Festiwalu będzie znana i lubiana aktorka, Małgorzata Kożuchowska. Aktorka odbierze nagrodę „Kryształowego Dzika” przyznawaną za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Przypomnijmy, że wcześniej, nagrodę tę otrzymali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Jan Nowicki i Janusz Gajos – wylicza Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent Festiwalu.

Laurem za całokształt pracy zostanie uhonorowany reżyser Janusz Zaorski, twórca takich filmów jak m. in. „Uciec jak najbliżej”, „Awans”, „Dziecinne pytania”, „Baryton” czy „Pokój z widokiem na morze”, które będzie można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

O „Złotego Dzika”, nagrodę dla najlepszego reżysera, powalczą w tym roku: Piotr Trzaskalski („Mój rower”), Wojciech Smarzowski („Róża”), Władysław Pasikowski („Pokłosie”), Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) i Marcin Krzyształowicz („Obława”).

W programie zaplanowano szereg spotkań z reżyserami i aktorami. Swoją obecność zapowiedzieli m. in. Anna Dereszowska, Renata Dancewicz, Artur Żmijewski, Joanna Szczepkowska i Jan Nowicki.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny – wymagana będzie jedynie rezerwacja, która rozpocznie się w połowie maja. Szczegóły już wkrótce.
***
Konkurs dla widzów
Nowością tegorocznego Festiwalu jest nowy konkurs dla widzów – amatorów w każdym wieku – Konkurs etiud i filmów amatorskich, w którym będzie można wygrać wiele cennych nagród – projekcję filmu na dużym ekranie, statuetkę Kryształowego Dzika oraz nagrody rzeczowe. Filmy oraz etiudy zgłoszone do konkursu oceniane będą w kategorii „Najlepszy reżyser filmu amatorskiego”.
Wymagania techniczne wobec filmów zgłaszanych na konkurs zawiera regulamin konkursu, umieszczony na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwalrezyserii.pl.

Aby zgłosić się do konkursu należy:
1. zapoznać się z zapisami regulaminu,
2. wypełnić elektronicznie formularz zgłoszeniowy według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu (również umieszczony na stronie internetowej Festiwalu) i wysłać go w dwóch formach:
a) w postaci pliku tekstowego na adres e-mail: it@um.swidnica.pl,
b) w postaci wydruku wraz z podpisem ręcznym na adres: Stowarzyszenie Księstwo Świdnicko-Jaworskie, ul. Wewnętrzna 2, 58-100 Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group