Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: 60 lat KGW w Imbramowicach

Wtorek, 16 maja 2023, 11:55
Autor: red
Imbramowice: 60 lat KGW w Imbramowicach
Fot. UM Żarów
To był piękny jubileusz KGW Imbramowice. To 60 lat tradycji, aktywnej działalności, wyjątkowych wydarzeń, konkursowych sukcesów, przekazywania wiedzy i szerzenia kultury. Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic w sobotę, 13 maja świętowało jubileusz 60–lecia swojego funkcjonowania.

Początkowo koło zajmowało się organizacją życia rolniczego na wsi. Następnie zajmowało się gotowaniem, szyciem, wyszywaniem. Panie organizowały wycieczki, pomagały potrzebującym, jak i organizowały różne warsztaty, kursy. To przyczyniło się do utworzenia "Praktycznej Pani" - miejsca spotkań dla mieszkańców. Działały w zespole ludowym Gromada. Dziś gospodynie z Imbramowic kontynuują prace swoich poprzedniczek. Biorą udział w licznych konkursach, akcjach charytatywnych, organizują wiele wydarzeń, pikników, wystaw, warsztatów. Wspólnie gotują, jeżdżą na wycieczki, przygotowują wieńce i biorą udział w dożynkach i wielu innych wydarzeniach w całej naszej gminie i na terenie powiatu świdnickiego. Obecnie koło liczy 21 członkiń, najstarsza gospodyni ma 92 lata, a najmłodsza niecałe 21 lat. Zapytane o to, czego im życzyć, zgodnie odpowiadają, że powiększenia swojej grupy i aby nie zaprzestać w swoich działaniach, mieć dużo siły, cierpliwości i przede wszystkim chęci.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach swoje 60-urodziny świętowały wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Żarowie: burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory i przewodniczącego Rady Miejskiego Romana Koniecznego oraz zaprzyjaźnionych organizacji, a także instytucji działających na terenie gminy Żarów. Podczas uroczystości Minister Michał Dworczyk wręczył członkiniom koła odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Odznaki otrzymały: Franciszka Malinowska, Barbara Trafas, Alicja Sarniuk, Janina Kowalska. Życzenia na ręce członkiń koła złożyła także Pani Magdalena Salińska dyrektor oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

Żeby cokolwiek zrobić potrzebne jest zaangażowanie i serce, do pracy społecznej. Gratulujemy członkiniom z KGW Imbramowice i dziękujemy WAM za aktywną i wytrwałą pracę społeczną służącą rozwojowi oraz krzewieniu pięknej polskiej tradycji i tożsamości kulturowej mieszkańców naszej gminy. Cieszymy się, że pielęgnowanie zwyczajów, kultury i tradycji jest Waszą pasją i mamy nadzieję, że w kolejnych latach nie poprzestaniecie w swoich działaniach. Życzymy, aby nie zabrakło Wam zdrowia i zapału.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group