Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: 60–lecie Unii Jaroszów

Środa, 6 września 2017, 12:52
Autor: red
Jaroszów: 60–lecie Unii Jaroszów
Fot. UM Strzegom
Klub piłkarski Unia Jaroszów obchodził 60–lecie swojego istnienia.

W uroczystości uczestniczyli byli i obecni działacze, trenerzy, zawodnicy, burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzej Padewski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu – Dariusz Stachurski, sponsorzy, delegacje zaprzyjaźnionych i współpracujących z klubem organizacji społecznych oraz kibice i sympatycy Unii.

Zarząd Unii Jaroszów w tym dniu postanowił odznaczyć zasłużonych działaczy klubu. Srebrne odznaczenia z rąk prezesów DolZPN-u i OZPN-u otrzymali: Zdzisław Szyszka (piłkarz oraz wieloletni prezes klubu, jak również założyciel stowarzyszenia JKS Unia Jaroszów), Władysław Fojna (piłkarz, wiceprezes oraz założyciel stowarzyszenia JKS Unia Jaroszów), Jerzy Serwin (sekretarz, wieloletni kierownik drużyn seniorskich oraz założyciel stowarzyszenia JKS Unia Jaroszów) i Janusz Zając (były wiceprezes zarządu, a obecnie sekretarz i kierownik drużyny seniorów).

Za działalność Unii przez okres 60 lat przekazano na ręce prezesa - Damiana Głoda srebrną odznakę klubową Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i złotą odznakę klubową Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Jaroszowski klub otrzymał także listy gratulacyjne z drobnymi upominkami od burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, sołtysa Jaroszowa – Zbigniewa Kołodzieja oraz dyrektora Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie – Beaty Jankiewicz.

W dniu jubileuszu na stadionie w Jaroszowie odbyły się dwa mecze. W pierwszym spotkaniu wystąpili trampkarze z Jaroszowa, podopieczni trenera Marcina Głoda, w ramach gry treningowej z drużyną Herbapol Stanowice. Wynik tego spotkania nie był najważniejszy.

W drugim meczu seniorzy Unii Jaroszów, w ramach 2. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy „A” w sezonie 2017/2018, podejmowali drużynę Darbor Bolesławice. Na boisku padł remis 1:1 (0:0). Bramkę dla jaroszowian strzelił Marcin Kołkowski.

Dodajmy, że w bufecie można było skosztować pyszne pierożki oraz pajdy chleba z ogórkami i smalcem przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” z Jaroszowa, smaczne gofry i naleśniki przygotowane przez młodzież z Jaroszowa. Zawodnicy klubu serwowali pieczone ziemniaczki z grilla wraz z kiełbaską i kaszanką, które schodziły jak „ciepłe bułeczki”.

Duża atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych i piłka nożna w balonie (Bubble Soccer). Obchody jubileuszu uświetniła zabawa taneczna przy zespole „Coverside” z Jaroszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group