Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 820 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Wtorek, 12 marca 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: red.
Wałbrzych: 820 porcji narkotyków nie trafi na rynek
Fot. archiwum
Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 820 porcji narkotyków. Wobec zatrzymanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany to, 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania podejrzanego. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie miejsca pobytu i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się w stu procentach, bo podczas przeszukania mieszkania 38-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 820 porcji narkotyków gotowych do sprzedaży.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy podejrzany zajmował się również handlem. Sąd zastosował już wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KMP Wałbrzych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group