Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 9,6 tys. oświadczeń w sprawie OFE wpłynęło do Inspektoratu ZUS w Świdnicy

Sobota, 16 sierpnia 2014, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: red.
Tylu klientów Inspektoratu zadecydowało o dalszym przekazywaniu części swojej składki emerytalnej do wybranego Otwartego Funduszu Emerytalnego. Łącznie do Oddziału ZUS w Wałbrzychu wpłynęło 53,5 tys. oświadczeń, co stanowi 12 proc. liczby wszystkich członków OFE obsługiwanych przez Oddział.

Najwięcej klientów wybrało drogę pocztową i osobistą wizytę na Sali Obsługi Klientów ZUS – odpowiednio 60 i 37 proc. Pozostali swoje oświadczenia wysłali drogą elektroniczną.

Członkowie OFE mogli zadecydować, w jaki sposób będzie dzielona ich składka emerytalna począwszy od lipca tego roku. Obecnie wynosi ona 19,52 proc. podstawy wymiaru. Podstawa wymiaru to, mówiąc w uproszczeniu, nasze wynagrodzenie, jeśli jesteśmy pracownikami, a w przypadku przedsiębiorców – jest to zadeklarowana kwota nie niższa niż 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Po połowie opłacają ją pracodawca i pracownik. Osoby, które złożyły do końca lipca odpowiednie oświadczenie, zadecydowały o lokowaniu 2,92 proc. tej składki – od lipca ta część będzie przekazywana do wybranego OFE.

Decyzję w sprawie oszczędzania w OFE będzie można zmienić już za dwa lata w analogicznym okresie, czyli od 1 kwietnia do 31 lipca, a następnie co cztery lata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group