Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: A jednak! Wolny czwartek z marznącym deszczem

Środa, 5 stycznia 2011, 20:44
Aktualizacja: 20:46
Autor: KO
region: A jednak! Wolny czwartek z marznącym deszczem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Synoptycy ostrzegają: będzie mocno wiało, a na dodatek padał będzie deszcz. Marznący. Na drogach będzie niebezpiecznie, uważajmy więc wybierając się w trasę.

Ostrzeżenie Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oddział we Wrocławiu, wydało dziś późnym popołudniem. A jeszcze zaraz po godz. 12 informowaliśmy Państwa, że synoptycy nie przewidują niekorzystnych zdarzeń pogodowych na jutrzejsze święto (zobacz: Długi weekend pod znakiem Trzech Króli - tu też o tym, jak będą w najbliższych dniach funkcjonować instytucje w naszym powiecie oraz o akcji drogówki).

Meteorolodzy przewidują, że od rana w czwartek, 6 stycznia, do końca doby występować będzie silny wiatr i opady marznące. Podmuchy będą miały średnią prędkość od 40 do 50 km/h, a w porywach od 70 do 80 km/h. - Równocześnie przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź, po południu stopniowo przechodzących w opady deszczu - mówi Krzysztof Salanyk, dyżurny synoptyk.

Może dojść do uszkodzenia budynków, dachów, a także do szkód w drzewostanie. Spadające złamane konary mogą stworzyć zagrożenie dla przechodniów. Uważajmy na drodze i podczas spacerów. Chodniki i ulice będą bardzo śliskie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group