Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: A kiedyś było tak pięknie…

Czwartek, 31 marca 2011, 8:51
Aktualizacja: 12:40
Autor: GrA
Świdnica: A kiedyś było tak pięknie…
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tymi słowami jedna z mieszkanek osiedla Słowiańskiego podsumowała spotkanie mieszkańców ulicy Wałbrzyskiej i ulic przyległych oraz osiedla Słowiańskiego z prezydentem Świdnicy. Kobiecie chodziło o stan świdnickich parków miejskich oraz terenu nad zalewem.

– To co dzieje się w tej chwili nad zalewem jest nie do pomyślenia. Ławki są połamane, a z koszeniem trawy to jest tak, jakby ta trawa złota była – oburzała się mieszkanka osiedla Słowiańskiego podczas spotkania z prezydentem Świdnicy, które odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Świdniczanka poruszyła także sprawę czystości parków miejskich. – To wstyd, żeby w Świdnicy nie było w niedzielę gdzie iść z dziećmi do parku.

A o koncepcji zagospodarowania świdnickich parków głośno mówiło się w ostatniej kampanii.

– Generalnie od dwóch lat mamy poważne dyskusje na temat stanu świdnickich parków. Ale trzeba wiedzieć, że to są też decyzje budżetowe. A przy obecnym stanie finansów musimy oszczekać na niektórych dziedzinach. Jeżeli naszym priorytetem jest zapewnienia miejsca w przedszkolach wszystkim dzieciom, to tam kierujemy pieniądze. Tym samym musimy oszczędzać w innych dziedzinach – wyjaśniał prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Choć świdniczanie na spotkanie przybyli w osłabionym jedenastoosobowym jedynie składzie, udało im się poruszyć wiele znaczących dla okolic problemów. Spotkanie zdecydowanie zdominował temat dróg i chodników. – Jak wygląda dalej sprawa ulicy Wałbrzyskiej? To główna droga dla tego osiedla, a jest w tak fatalnym stanie - dopytywała wspomniana wcześniej mieszkanka osiedla Słowiańskiego. Tyle tylko, że droga jest drogą wojewódzką i miasto samo wyremontować jej nie może – Kiepsko na tym wychodzimy – wyjaśniał obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wrzosowej i Moniuszki, brak chodników przy ulicy Słowiańskiej, czy brak oświetlenia na ulicy Korczaka to kolejne bolączki mieszkańców ulicy Wałbrzyskiej i osiedla Słowiańskiego. – W tym roku spróbujemy dokonać w całym mieście analizy stanu parkingów i chodników. Oczywiście będzie miało na to wpływ kilka czynników tj. bezpieczeństwo, liczba użytkowników, koszty inwestycji itp. – dodaje prezydent Wojciech Murdzek.

Podczas wczorajszego godzinnego spotkania z mieszkańcami prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek przedstawił także najważniejsze inwestycje realizowane w tej chwili w mieście, tj. budowa łącznika do A4, budowa wieży ratuszowej, Galerii Świdnickiej, czy planowaną budowę aquaparku.

Jeszcze przed wakacjami prezydent Świdnicy prawdopodobnie dwukrotnie jeszcze spotka się z mieszkańcami poszczególnych świdnickich dzielnic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group