Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: A kto wygrał na drezynach?

Piątek, 9 lipca 2010, 9:59
Aktualizacja: 10:03
Autor: red./SMK
Jaworzyna Śląska: A kto wygrał na drezynach?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej podsumowało sobotnią imprezę „Jaworzyna Śląska – Miasto Kolei”. I zapowiedziało oficjalnie: kolejna edycja za rok.

Oto podsumowanie:

Sobotnia impreza zakończyła się sukcesem dla organizatorów, dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Punktualnie o godzinie 9:00 otwarto wystawę taboru kolejowego, PKP Cargo udostępniło dla zwiedzających zmodernizowaną lokomotywę elektryczną serii ET22-2013 oraz lokomotywę spalinową serii SM42-823. Pracownicy Cargo oprowadzali zwiedzających wykazując się przy tym wielką cierpliwością przy odpowiadaniu na czasem bardzo szczegółowe pytania zadawane przez dzieci i nie tylko. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej wystawiło swoje dwa eksponaty tj. parowóz Tkh2–12 oraz czeski spalinowy wagon motorowy serii 830. Jaworzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przyciągnęło na wystawę lokomotywę Ls60-01, która to po raz pierwszy została zaprezentowana mieszkańcom miasta po ponad rocznych pracach remontowych. Z tej też okazji na budce maszynisty została odsłonięta pamiątkowa tabliczka, a na niej podziękowania dla firmy PRPH Ziębice, bez pomocy, której lokomotywa nadal stała by i niszczała. Kolejnym eksponatem, który wystawiło stowarzyszenie była drezyna spalinowa serii WMB10L–6404 „Kolzam”, również ten eksponat został zakupiony dzięki wsparciu sponsora tj. Piaskowni Stary Jaworów.

PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu udostępnił do zwiedzania i przejazdów drezynę spalinową serii WM15, która kursowała po stacji, przejazdy te cieszyły się sporym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci. Koleje Dolnośląskie udostępniły do zwiedzania autobus szynowy SA134–002, którym to można było przejechać się do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku gdzie na przybyłych gości czekał przewodnik, który oprowadzał po muzeum.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozegrała się inscenizacja odbicia zakładników z porwanego „motoraka”, specjalna grupa operacyjno – interwencyjna Straży Ochrony Kolei z Wrocławia pod osłoną granatów dymnych i hukowych weszła do porwanego pojazdu i wyprowadziła bandytę, po zakończonym pokazie każdy chętny mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Podczas imprezy rozegrano „III Powiatowe Zawody Drezynowe o Puchar Burmistrza Miasta”. W pięciu kategoriach udział wzięło łącznie 20 drużyn, w kategorii VIP zwyciężyli przedstawiciele Jaworzyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej z czasem 58s, drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej, a trzecie dla przedstawicieli Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.
Kolejna edycja tej wspaniałej imprezy już za rok

Wielkie podziękowania dla wszystkich organizatorów i sponsorów tj.:
PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu
PKP Cargo
PKP Polskie Koleje Państwowe Odział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu
Koleje Dolnośląskie S.A.
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Urząd Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska
Sieć sklepów „Dino Polska”
Straż Ochrony Kolei
OSP Jaworzyna Śląska
Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej
Świdniczka.pl

Nasza relacja z sobotniej imprezy: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group