Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: A to Heca w Radiu Wrocław

Sobota, 12 grudnia 2015, 16:09
Aktualizacja: Niedziela, 13 grudnia 2015, 9:01
Autor: opr.red.
Region: A to Heca w Radiu Wrocław
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Gminne zespoły śpiewacze znane są nie tylko w gminie Świdnica. Swój talent prezentują od gór po morze, skrzętnie pielęgnując tradycje ludowe. Od stycznia 2016 r. słuchacze Polskiego Radia Wrocław będą mogli ocenić talent muzyczny kolejnego zespołu śpiewaczego. Tym razem „A to Hecy” z Pszenna, głosując na utwory w liście przebojów ludowych Radia Wrocław.

Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław to program, który prezentuje zespoły ludowe z Dolnego Śląska. Od 2004 r. program ma formułę listy przebojów ludowych. Każdego roku ma trzy edycje tego programu, które kończą się nagraniem płyty zwycięskiemu zespołowi. 7 grudnia ekipa program Polskiego Radia Wrocław zawitała do Pszenna. Audycja promująca dolnośląski folklor prezentuje w każdy niedzielny poranek szereg zespołów śpiewaczych z terenu Dolnego Śląska, ukazując piękną i bogatą tradycje naszego regionu.

Występ w takim programie daje możliwość przybliżenia słuchaczom muzyki ludowej a samym artystom daje możliwość promocji swoich umiejętności i talentu. Taką szansę w tym roku otrzymał Zespół Śpiewaczy „A to Heca” z Pszenna. Panie i panowie z zespołu zostali zaproszeni przez autorkę audycji Panią Małgorzatę Majeran-Kokott do nagrania kilku kolęd i piosenek, które wezmą udział w konkursie radiowym. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, na antenie Radia Wrocław wystąpiły już 4 zespoły śpiewacze z gminy Świdnica: Stokrotki, Ale Babki, Kądziołeczka oraz ZPiT Bystrzyca, które nagrały swoje muzyczne krążki – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Podczas kilku godzin nagrania zespół wykonał dwie kolędy oraz utwory:
„Ludowe Kochanie”
„Piosenki Cieszyńskie”
„Czardasza”
„Muzyczka”
„Co ja myślę”

Wszystkich miłośników ludowych przebojów zapraszamy do słuchania Radia Wrocław w każdy niedzielny poranek, w godzinach 7:00 – 9:00. Konkurs trwać będzie od stycznia do końca marca 2016 r. Szczegóły dotyczące głosowania podamy niebawem.

Zespół Śpiewaczy „A to Heca” powstał w lutym 2012 roku w Pszennie. Instruktorem jest Pani Jolanta Kotowicz – skrzypce oraz Kazimierz Krawczyk- akordeon. Prezentuje piosenki własnego autorstwa oraz twórców ludowych. Są to m.in: piosenki biesiadne, pieśni patriotyczne, przyśpiewki ludowe, kolędy, pastorałki oraz pieśni religijne. Istnieje krótko bo zaledwie trzy lata, jednak na swoim koncie zgromadził już kilka wyróżnień i nagród. Zespół “A to Heca” to tegoroczny laureat Festiwalu Muzyki Ludowej w Międzyzdrojach

foto: Zespół A to Heca z Pszenna podczas nagrania

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group