Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Absolutorium dla burmistrza Strzegomia

Czwartek, 6 czerwca 2013, 13:41
Aktualizacja: 13:41
Autor: red.
Strzegom: Absolutorium dla burmistrza Strzegomia
Fot. użyczone
Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu podczas XXXIX Sesji w środę, 5 czerwca udzielili dla burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2012.

Na wstępie sesji burmistrz odczytał pozytywną opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu na temat przedłożonego przez burmistrza sprawozdania rocznego z wykonania budżetu gminy za rok 2012.

Po odczytaniu przez burmistrza pozytywnej opinii RIO we Wrocławiu głos zabrał Marian Góra, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, który przedstawił również pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej i wnioskował o przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2012 i udzielenie absolutorium dla burmistrza. Także poszczególne kluby pozytywnie odniosły się do sprawozdania. Wszystkie wnioskowały o udzielenie absolutorium, oprócz klubu Strzegomska Wspólnota Samorządowa, który wypowiedział się przeciw. W głosowaniu udział wzięło 19 radnych, z których przeciw udzieleniu absolutorium opowiedziało się czterech radnych: Ryszard Nabialek, Tomasz Dziurla, Jan Figurak i Piotr Szmidt. W wyniku głosowania udzielono burmistrzowi absolutorium.

Burmistrz podziękował radnym za wyrozumiałość, za rzeczowe dyskusje na komisjach, pracownikom urzędu z rzetelną pracę, sołtysom za aktywność w sołectwach, dyrektorom jednostek organizacyjnych za codzienną, mozolną pracę, dyrektorom szkół za wzorcową współpracę, wszystkim za pomoc i uśmiech. – Sukcesy – zaznaczył - to dzieło ludzi współpracujących ze mną.

Podczas sesji radni podjęli dwie uchwały wprowadzone do porządku obrad na sesji: uchwałę w sprawie zmian budżetu gminy Strzegom za rok 2013 oraz uchwałę w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Został złożony także jeden wniosek. Radny Piotr Szmidt wnioskował o wystąpienie do zarządcy drogi 374 o naprawę zjazdu z tej drogi na drogę powiatową w kierunku firmy Stolgraf w Stanowicach.

Sesja absolutoryjna jest wielkim wydarzeniem w życiu gminy. To swego rodzaju mandat zaufania dla burmistrza za realizację zadań budżetowych gminy i właściwe gospodarowanie jej finansami. Za codzienną pracę, współdziałanie i pomoc burmistrz podziękował wszystkim, którzy są współautorami sukcesu, a którzy realizowali budżet gminy. – Bez Was nie byłoby to możliwe - powiedział.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group