Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Absolutorium dla Zarządu

Czwartek, 6 czerwca 2024, 15:21
Autor: red
Świdnica: Absolutorium dla Zarządu
Fot. UM Świdnica
Za nami Walne Zgromadzenie Wspólników MPK Świdnica.

W środę, 5 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Wspólników, które zatwierdziło sprawozdania zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Świdnica za rok 2023. Miejski przewoźnik od lat konsekwentnie realizuje plan elektromobilności w transporcie publicznym: w 2023 roku do obsługi miejskich tras weszło sześć nowych elektrycznych Volvo, sieć miejskich stacji ładowania wzbogaciła się o dwa pantografy przy ul. Kolejowej i E.Plater oraz o wolne ładowarki na terenie zajezdni, dopięte zostały projekty farmy OZE, która ma w założeniu zabezpieczać 80% zapotrzebowania na energię. Spółka przygotowała wnioski o dofinansowanie zakupu trzech elektrycznych autobusów, które teraz będzie realizować w ogłoszonym niedawno przetargu.

- Tomaszowi Kurzawie, prezesowi Zarządu oraz Jarosławowi Kozłowskiemu, członkowi zarządu, gratuluję udzielonego absolutorium i życzę niegasnącego zapału we wdrażaniu zeroemisyjnego transportu miejskiego. Dziękuję też wszystkim pracownikom, których codzienny trud złożył się na pozytywną ocenę minionego roku przez wspólników – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Rada Nadzorcza spółki, która zebrała się po zakończeniu Walnego Zgromadzenia Wspólników powołała zarząd w składzie Tomasz Kurzawa, prezes i Jarosław Kozłowski, członek na kolejną kadencję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group