Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ach te złośliwe media

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 20 maja 2010, 20:27
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 6:19
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czy prasa lokalna z premedytacją pisze źle o samorządowcach? Według niektórych uczestników Kongresu Regionów – tak. O roli mediów lokalnych rozmawialiśmy dziś na specjalnym panelu moderowanym przez Michała Kobosko, wydawcę „Newsweeka” i „Forbsa”. Kto rzetelnie informuje, a kto kreuje rzeczywistość?

Szefowie świdnickich mediów dyskutowali ze sobą i z samorządowcami. Ale świdniccy radni czy urzędnicy wcale nie kwapili się do posłuchania tych, którzy na co dzień ich słuchają. Jedynym przedstawicielem Świdnicy na sali był wiceprezydent Ireneusz Pałac.

Michał Kobosko zapytał, czy media lokalne to złośliwi cenzorzy, czy też współtwórcy samorządności. Zgromadzeni dziennikarze zgodnie przyznali, że nie kieruje nimi złośliwość. Gdy wydawca „Newsweeka” zapytał, kto ostro krytykuje prezydenta swojego miasta, tylko Agnieszka Dobkiewicz podniosła rękę.

Redaktorzy przyznali, że krytykują władzę, samorządowców.

- Bo oni sami się podkładają – stwierdziła Agnieszka Szymkiewicz z Polskiego Radia Wrocław.

Tymczasem burmistrzowie Jarocina i Jawora opowiedzieli o tym, jak prasa lokalna podaje nieprawdziwe informacje na ich temat. Uznali, że jedyne, co mogą zrobić, żeby rzetelnie informować społeczeństwo o swoich dokonaniach, to wydawać samorządowe biuletyny.

Półtora godziny nie wystarczyło, żeby przedyskutować wszystkie kwestie. Żywa rozmowa toczyła się więc dalej – pod chmurką, na świdnickim Rynku. Nam w uszach pozostały słowa Michała Koboski: - Jesteście na siebie skazani, współpracujcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group