Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/świat: Ada Woźniak z I LO pojedzie na stypendium do Indii

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 8:04
Autor: red.
Świdnica/świat: Ada Woźniak z I LO pojedzie na stypendium do Indii
Fot. użyczone
Podobno najlepiej poznaje się własną kulturę przebywając w towarzystwie ludzi z zupełnie odmiennej. Dzisiaj na Ziemię mówi się „globalna wioska”, bardzo łatwo stać się obywatelem nie tylko swojego własnego kraju, ale także Obywatelem Świata. Taką szansę dostała Adrianna Woźniak, uczennica pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

United World Collages to organizacja zrzeszająca ponad 120 krajów. Ma na celu fundowanie stypendiów zdolnym licealistom z niemal całego świata - miejsc w specjalnych college’ach – Szkołach Zjednoczonego Świata. Uczniowie, pochodzący z różnych stron globu, są wybierani wyłącznie na podstawie swoich osiągnięć i zdolności, niezależnie od rasy, religii, narodowości. Pierwszy taki college powstał w 1962 roku, a na chwilę obecną jest ich dwanaście. W każdej szkole uczy się około 200 osób z 70-90 krajów, młodzi ludzie wspólnie uczą się, dyskutują – żyją. Również ci pochodzący z państw pozostających w konflikcie – budowanie wzajemnego zrozumienia i porozumienia między nimi jest jedną z misji UWC.

W tym roku w Polsce przyznano jedynie cztery takie stypendia – jedną z osób wyłonionych w żmudnym procesie kwalifikacyjnym jest właśnie Ada Woźniak, która wyjdzie do Indii, do szkoły Mahindra United World Collages of India. Spędzi dwa lata na nauce, wolontariacie i poznawaniu kultur całego świata. Będzie to możliwe dzięki uprzejmości grupy absolwentów UWC, grupie United New England – zafundowali oni Adzie dodatkowe stypendium, które częściowo pokryje koszty dopłaty rodzicielskiej.

Jest to ogromna szansa, szansa na rozwój, wspaniałą przygodę i lepszą przyszłość – college’e UWC to jedne z najbardziej prestiżowych szkół średnich na świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group