Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska/ Świdnica: Adoptuj parowóz– akcja muzeum

Piątek, 30 grudnia 2011, 11:58
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2011, 9:02
Autor: oprac. Ika
Jaworzyna Śląska/ Świdnica: Adoptuj parowóz– akcja muzeum
Fot. użyczone
W Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jest bardzo wiele zniszczonych zabytków kolejnictwa i przemysłu, chcąc przywrócić im dawny blask prosimy o pomoc w adopcji zabytkowych parowozów. Chcemy odnaleźć na Dolnym Śląsku ludzi , którzy zechcieliby pomóc finansowo lub poprzez wolontariat w odremontowaniu eksponatów Muzeum.

Pomóc mógłby każdy – prywatna osoba czy też firma, finansując zewnętrzne odmalowanie malatury lokomotywy, przy takiej lokomotywie znalazłaby się specjalna tabliczka, na której umieścimy informację, przez kogo dany zabytek jest zaadoptowany. W Muzeum prowadzimy również obozy dla wolontariuszy – głównie jest to młodzież studencka, która za nocleg i wyżywienie ma możliwość zyskać doświadczenie w pracy nad zabytkami techniki.

Celem tej akcji jest uświadomienie mieszkańcom Dolnego Śląska, że jest to nasz wspólny dobytek kulturowy i interes całej naszej społeczności o który powinniśmy dbać. Takie adopcje i organizacja wolontariatu mają również zaangażować ludzi w życie Muzeum.

Akacja Adopcji trwa już drugi rok – dzięki niej udało się wyremontować 5 parowozów dzięki prywatnym darczyńcom oraz firmie Polmiedź.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group