Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Aglomeracja Wałbrzyska na drodze do formalnego porozumienia

Czwartek, 22 stycznia 2015, 14:08
Aktualizacja: 20:10
Autor: red.
Świdnica: Aglomeracja Wałbrzyska na drodze do formalnego porozumienia
Fot. archiwum
– 193,6 mln euro to kwota, jaką w najbliższych latach będą mogły pozyskać z Unii Europejskiej gminy skupione w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Głównym tematem rozmów był projekt formalnego już porozumienia, które będzie podstawą współpracy przez najbliższe lata – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska, która na zaproszenie lidera Aglomeracji, prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja 15 stycznia – wraz z niemal wszystkimi wójtami, burmistrzami i prezydentami 22 gmin wchodzących w skład Aglomeracji – uczestniczyła w spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu.

Porozumienie określi sposób podejmowania decyzji w ramach Aglomeracji, ukonstytuuje organy Aglomeracji, oraz określi zasady działania instytucji pośredniczącej stworzonej na potrzeby Aglomeracji Wałbrzyskiej. – Taka konstrukcja, czyli powołanie do życia instytucji organizującej konkursy i rozliczającej środki przyznane dla Aglomeracji przyśpieszy decyzyjność i zagwarantuje samorządom większy wpływ na podział środków – zapowiada Beata Moskal-Słaniewska.

W tej chwili treść porozumienia jest konsultowana przez poszczególne samorządy, a w najbliższych dniach trafi pod obrady rad miast i gmin. – Projekt w drodze dyskusji zyskał akceptację wszystkich obecnych na spotkaniu, ale ostateczne decyzje podejmą tej sprawie rady poszczególnych gmin. To warunek konieczny, bo do 18 marca Marszałek Województwa Dolnośląskiego zgłosił gotowość Aglomeracji do alokacji środków. Samorządy liczą na to, że realnie pieniądze na realizację zadań wpływać będą do gmin w 2016 roku – mówi prezydent Świdnicy zapowiada, że wśród wspólnych projektów Aglomeracji mowa jest m.in. o projektach z zakresu transportu zbiorowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group