Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Akademia w ZS

Wtorek, 12 listopada 2019, 7:01
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
Strzegom: Akademia w ZS
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, jest od wielu lat uroczyście obchodzone w Zespole Szkół w Strzegomiu w formie uroczystej Akademii.

W tym roku uroczystość przygotowały klasy pierwsze technikum ekonomicznego i górnictwa odkrywkowego pod opieką wychowawców pani Elżbiety Milańczyk i pana Jacka Sozańskiego.

O godzinie 11.11 społeczność szkolna wspólnie odśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego wpisując się tym samym w akcję #SzkołaDoHymnu. Zarys wydarzeń historycznych poprzedzających odzyskanie wolności przez Polskę, uzupełniając go wierszami polskich poetów zaprezentowali: Roksana Chodorowska, Małgorzata Saruga, Nikola Mrozowska oraz Dawid Andrzejak. Multimedialną prezentację przygotował na uroczystość nauczyciel historii i języka niemieckiego Marek Żubryd, a o obecność symboli narodowych dla każdego ucznia zadbała nauczycielka pani Agnieszka Oleszko. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania Roty oraz pieśni „My, Pierwsza Brygada” czy „Żeby Polska była Polską”. Pani wicedyrektor Dorota Sozańska przypomniała jak ważne jest myślenie o przyszłości, by to co zostało nam dane nie zostało utracone, zachęcając społeczność szkolną do brania udziału w lokalnych uroczystościach patriotycznych organizowanych 11 listopada 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group