Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Akcja charytatywna

Czwartek, 26 września 2019, 7:33
Autor: red
Żarów: Akcja charytatywna
Fot. UM Żarów
Kilometry dobrej energii udało się wykręcić podczas akcji charytatywnej „Żarów Dzieciom”, która towarzyszyła 4. Żarowskim Biegom Strefowym.

Datki, które zebraliśmy podczas zbiórki przekazane zostaną na leczenie Julii Malik i Adasia Szczurka, mieszkańców gminy Żarów. Swoją pomoc na rzecz najmłodszych zaoferowali pracownicy wielu instytucji, a także zakładów, przedsiębiorstw i firm funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Akcji towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”. Każdy uczestnik rajdu wpłacając wpisowe wziął udział w losowaniu cennych nagród, wśród których były talony do pizzerii, kwiaciarni „No ładne kwiatki” oraz dwie hulajnogi łącznie z kaskami ochronnymi.

– Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów” tradycyjnie włączyło się w akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci. Pomagamy i jednocześnie spędzamy czas w miłym rodzinnym gronie na świeżym powietrzu. Na wszystkich darczyńców przygotowane zostały liczne atrakcje i niespodzianki – mówili radna Iwona Nieradka i Zbigniew Wasik ze Stowarzyszenia „Rowerowy Żarów”.

W charytatywną zbiórkę włączyli się także radni Rady Miejskiej, którzy serwowali pyszne ciasta upieczone przez rodziców, rodzinę i przyjaciół Julii i Adasia, watę cukrową, kiełbaski z grilla oraz popcorn. Długa kolejka ustawiała się również do smażonych frytek, na które zapraszali pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Do nabycia były fanty na loterii fantowej, w organizację której zaangażowali się pracownicy biblioteki w Żarowie. Dodatkową atrakcją były także stanowiska zakładów z żarowskiej podstrefy ekonomicznej: Electrolux Poland, Daicel Safety Systems Europe oraz żarowskiego PCO. Tutaj można było skosztować pysznej kawy z ekspresu, świeżych owoców i żurku na swojskim zakwasie. Na najmłodszych czekały także słodycze i inne łakocie.

– Każdemu z osobna składam serdeczne podziękowanie za pomoc i zaangażowanie przy organizacji tegorocznej akcji charytatywnej „Żarów Dzieciom”. Mieszkańcy naszej gminy, ale także przyjezdni goście, w dużej mierze uczestnicy 4. Żarowskich Biegów Strefowych, pokazali, że mają wielkie serca. Dziękuję za Waszą pomoc – dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Podczas pikniku charytatywnego „Żarów Dzieciom” i IV Żarowskich Biegów Strefowych uzbieraliśmy 7.421,04 złotych. DZIĘKUJEMY! Pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Julii Malik oraz Adasia Szczurka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group