Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja malowania pasów trwa

Piątek, 19 kwietnia 2013, 9:33
Aktualizacja: 23:23
Autor: red.
Świdnica: Akcja malowania pasów trwa
Fot. archiwum
Do końca maja potrwa rozpoczęta kilka dni temu akcja malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się wczesną wiosną.

Oznakowanie poziome stanowi bardzo ważny element organizacji ruchu, który wspiera możliwość utrzymania płynności i poprawia bezpieczeństwo. Znacznie zwiększa klarowność obowiązującej organizacji ruchu niż tylko samo oznakowanie pionowe – tłumaczy Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach akcji pomalowanych zostanie 150 ulic zarządzanych przez miasto Świdnica. W sumie znaki zajmą ogólną powierzchnię ok. 14 tys. m2, a koszt prac wyniesie ok. 140 tys. zł. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy.

Większość prac odbywa się w godzinach nocnych, ale w niektórych miejscach malowanie będzie trwało również w dzień. Największym problemem jest malowanie miejsc postojowych ze względu na parkujące tam pojazdy, mimo zawiadomień, które zostawiamy na miejscu. W związku z tym apelujemy do kierowców, by sumiennie respektowali zawiadomienia o terminie malowania i zwalniali miejsca postojowe. Prosimy również o wyrozumiałość, gdy natrafimy na chwilowe utrudnienie, ale po zakończeniu akcji kierowcom będzie się jeździć zdecydowanie lepiej i bezpieczniej, a piesi będą mieli ułatwione przejście przez jezdnię – dodaje Waldemar Wall.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group