Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja MOPS przeciwko przemocy w rodzinie

Piątek, 18 lipca 2014, 11:50
Aktualizacja: 15:51
Autor: red.
Szeroka kampania informacyjna, badania wśród rodziców i opiekunów, nagranie i emisja filmu przybliżającego tematykę przemocy w rodzinie, dwa festyny na terenie miasta oraz liczne spotkania z terapeutami to tylko niektóre z działań, jakie będą realizowane w ramach projektu „Warto wiedzieć”. Akcję koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Na realizację programu MOPS pozyskał dofinansowanie w wysokości 15 000 zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

- Projekty, które przeszły pozytywnie ocenę formalną przeprowadzoną na etapie wojewódzkim, zostały poddane ocenie merytorycznej przez Zespół Monitorujący do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Miło mi poinformować, że nasz projekt znalazł się wśród dziesięciu, które zdobyły najwięcej punktów i w efekcie zostanie wyróżniony. – informuje Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy

Celem projektu „Warto wiedzieć” jest podejmowanie takich działań, które poprawią sytuację rodzin zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie. W ramach zadań zaproponowanych w projekcie przewidziano szeroką akcję edukacyjną na temat skutków, jakie niesie stosowanie przemocy domowej, prezentacja miejsc i form pomocy w sytuacji wystąpienia kryzysu w rodzinie oraz propagowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich.

Całkowity koszt projektu to 25.000 zł, z czego 15 tys. zł to ministerialne dofinansowanie, natomiast 10 tys. zł pochodzić będzie ze środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych z budżetu miasta Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group