Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Czwartek, 6 listopada 2014, 8:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: red.
Region: Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Fot. archiwum
Dziś w godz. od 6.00 do 22.00 policjanci przeprowadzą akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak o tym, że nie wszyscy się do nich stosują mówią policyjne statystyki. Taki stan wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich.
7:21

Bez wątpienia do zwiększenia liczby wypadków w tym okresie przyczyniają się między innymi zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, silny wiatr itp. Często piesi poruszają się w ciemnych ubraniach, które w porach wieczorowo-nocnych czynią ich niewidocznymi. Obowiązkowe od 31 sierpnia 2014 roku stosowanie elementów odblaskowych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim poprawia ich widoczność, co pozwala na wcześniejsze zauważenie ich przez kierujących i wykonanie bezpiecznego manewru. Ponadto rowerzyści i motorowerzyści poprzez właściwe oświetlenie swoich pojazdów oraz korzystanie z kasków ochronnych również sami dbają o swoje bezpieczeństwo.

W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy 6 listopada 2014 roku przeprowadzą działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę bezpieczeństwa tych osób.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group