Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Akcja "Odpowiedzialni"

Wtorek, 11 kwietnia 2023, 11:04
Autor: red
powiat świdnicki: Akcja "Odpowiedzialni"
Fot. UM Żarów
Zachęcenie właścicieli czworonogów do wykonywania zabiegów kastracji i sterylizacji ich podopiecznych oraz zwiększenie szans na odnalezienie zaginionych zwierząt na powrót do domu to najważniejsze cele akcji „Odpowiedzialni”, którą organizuje Fundacja „Mam Pomysł”.

Podczas konferencji, która odbyła się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy fundacja zainaugurowała akcję, w której mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Żarów, miasta Świdnica, gmina Świdnica, Jaworzyny Śląskiej i Świebodzic.

- Zachęcamy właścicieli czworonogów do udziału w akcji „Odpowiedzialni”. W ramach akcji Fundacja ze swojej strony pokrywa częściowo koszty zabiegów oraz całkowicie koszty czipowania zwierzęcia i rejestrowania danych w międzynarodowej bazie SAFE ANIMAL. Akcja przeprowadzona zostanie w dniach od 04.04.2023 do 31.05.2023r. Fundacja zamierza wesprzeć finansowo mieszkańców, ale również przeprowadzić akcje edukacyjne. Celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców, że biorąc udział w kampanii: sterylizując/kastrując swoje czworonogi zwiększają ich bezpieczeństwo oraz zapobiegają wielu chorobom – mówiła podczas konferencji Adrianna Kaszuba prezes zarządu Fundacji „Mam pomysł”.

Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać z możliwości tańszego przeprowadzenia zabiegu kastracji lub sterylizacji. Jak ważna, w kontekście bezdomności zwierząt, jest kastracja i sterylizacja czworonogów mówili podczas konferencji lekarz weterynarii Joanna Lisowska-Michalewicz oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii Tadeusz Jukubów.

Właścicielu – bądź odpowiedzialny i zadbaj o zdrowie oraz bezpieczeństwo swojego zwierzaka. Zapisy do udziału w akcji „Odpowiedzialni” przyjmowane są pod nr tel. 790 241 451. Szczegółowe informacje o kampanii dostępne są na stronie www.mampomysl.org

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group