Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiuat świdnicki: Akcja "PRĘDKOŚĆ"

Niedziela, 17 maja 2015, 10:23
Aktualizacja: 14:44
Autor: red.
powiuat świdnicki: Akcja "PRĘDKOŚĆ"
Fot. archiwum
18 maja br. w godzinach 10.00 –18.00 na drogach powiatu świdnickiego policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci sprawdzą także: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie takich działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy, w tym m.in.: videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. W trakcie poprzednich tego typu działań policjanci skontrolowali 2243 pojazdy i ujawnili 1148 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości.

Celem tych działań jest zapobieganie wypadkom drogowym oraz wymuszenie na niektórych kierowcach niestosujących do zasad panujących na drodze przestrzegania przepisów w ruchu. Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, mogą i często są przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group