Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Akcja „Prędkość” – kierowco zdejmij nogę z gazu

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 10:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: red.
Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą na dolnośląskich drogach kolejną akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze w trakcie jej trwania sprawdzają, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości na drogach oraz innych przepisów w ruchu.

Działania prewencyjno-kontrole prowadzone są na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Głównym celem akcji jest zapobieżenie wypadkom drogowym i dyscyplinowanie kierowców do przestrzegania obowiązujących w ruchu przepisów prawnych.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzają także:
- stan trzeźwości kierujących,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
- stan techniczny pojazdów,
- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań, funkcjonariusze wykorzystają sprzęt do prowadzenia pomiarów, w tym między innymi: videorejestratory, radary i alkotesty. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne drogi województwa dolnośląskiego.

Podczas ostatnich tego typu działań, policjanci z garnizonu dolnośląskiego skontrolowali łącznie 2367 pojazdów i ujawnili 1481 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierowców. To pokazuje, że pomimo wielu apeli, komunikatów i podejmowanych działań policyjnych, ukierunkowanych na przestrzeganie dozwolonej prędkości, w dalszym ciągu jest jeszcze wielu kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących w tym zakresie przepisów.

Pamiętajmy, że niezdyscyplinowani uczestnicy ruchu drogowego w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group