Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja „Sprzątanie świata – 2015"

Wiadomości: Dobromierz
Środa, 23 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:53
Autor: opr.red.
Fot. www.dobromierz.pl
Wsiądź na rower, wyrusz pieszo albo zaciągnij się na żaglówkę, zaproś krewnych i znajomych i wyrusz z Fundacją Nasza Ziemia na Wyprawę–poprawę!

Podobnie jak w ubiegłych latach, również i w tym roku Zespół Szkół w Roztoce włączył się do akcji „Sprzątanie świata - Polska 2015". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Wyprawa - poprawa". W ramach tegorocznej edycji kampanii uczniowie zwracali szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

W dniu 18 września 2015 roku na pierwszej, drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej wyznaczeni nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren. Obszar sprzątany to okolice boiska Orlik oraz teren otaczający pałac w Roztoce. Celem akcji było wysprzątanie wszystkich śmieci (z wyjątkiem szkła i innych niebezpiecznych materiałów) oraz częściowa likwidacja dzikich wysypisk. Wśród znalezionych śmieci były jak co roku folie, papiery, plastik i inne przedmioty, które po zakończonej akcji zostały złożone w wyznaczonym miejscu, w przeznaczonych do tego workach.

Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group