Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja zima w Świdnicy trwa

Czwartek, 28 listopada 2013, 8:38
Autor: red.
Świdnica: Akcja zima w Świdnicy trwa
Fot. UM Świdnica
„Od ręki” specjalistyczny sprzęt, 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni – takim arsenałem dysponują świdniccy drogowcy w ramach tegorocznej akcji zima. Dyżury w mieście prowadzone są od poniedziałku.

Mimo, że nie panują jeszcze srogie mrozy to tak zwane przejście przez zero utrudnia życie kierowcom, dlatego służby odpowiedzialne za akcję zima w mieście pełnią dyżury. Według prognoz w kolejnych dniach mogą występować przelotne opady śniegu, dlatego taka decyzja jest zasadna – wyjaśnia Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Drogowcy walczą ze śliskością w pierwszej kolejności w miejscach, gdzie kursuje komunikacja miejska. Tam gdzie są strome podjazdy, zjazdy oraz sygnalizacja świetlna.

Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników przez kolejny sezon zimowy będzie się zajmowała wybrana w przetargu firma – „Farma Miejska”, a utrzymaniem zimą przystanków komunikacji miejskiej – konsorcjum firm BeBa-Awart. Do pracy na jezdniach, w razie potrzeby, mogą zostać skierowane aż cztery pługosolarki, pługi lekkie z rozrzutnikiem, pługi średnie i ładowarki. Na chodnikach zarządzanych przez miasto pracować mogą mikrociągniki oraz pługi średnie z rozrzutnikiem. Do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej wykorzystywane będą dodatkowe mikrociągniki. W ramach akcji zima do dyspozycji jest flota blisko 20 pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group