Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja "Zryw Wolnych Serc" w Świdnicy

Sobota, 4 czerwca 2016, 15:53
Autor: red
Świdnica: Akcja "Zryw Wolnych Serc" w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
1 czerwca br. od godz. 11.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy – nadkom. Robert Topolski oraz asp. sztab. Grażyna Działowska prowadzili spotkanie z dziećmi i młodzieżą, dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień oraz zapobiegania wszelkim formom przemocy.

Łącznie w spotkaniu wzięło udział około 400 osób.

Przypomnijmy, iż spotkanie odbyło się w ramach realizacji akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016 – Zryw Wolnych Serc”, skierowanej przeciwko uzależnieniom i agresji, nastawionej na uświadomienie tego, aby narkotyki, dopalacze, alkohol oraz przemoc nie odbierały wolności życia.

Nadkom. Robert Topolski oraz asp. sztab. Grażyna Działowska spotkanie prowadzili na specjalnie przygotowanej estradzie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Adresatami byli wszyscy uczestnicy happeningu, a przede wszystkim uczniowie klas V i VI miejscowej szkoły oraz wychowankowie sąsiedniego Gimnazjum nr 1 w Świdnicy.

Podczas prelekcji młodzież zadawała prowadzącym pytania z zakresu wiedzy o uzależnieniach od internetu, alkoholu i narkotyków. Tematem wzbudzającym wiele emocji były dopalacze, a w szczególności spustoszenia, jakie wywołują one w organizmie nie tylko młodego, ale także dorosłego człowieka. O godz. 11.55 nadkom. Robert Topolski przeczytał odezwę społeczności „PaT” (Profilaktyka a Ty), a o godz. 12.00 przez minutę wspólnie wybijano prawą dłonią rytm serca, co symbolizowało serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Rozpowszechniono również ulotki profilaktyczne. Hasła, które promowane były podczas happeningu przez policjantów to m. in.: "Piwo, fajki, narkotyki - to złe nawyki", "Przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk" oraz "Bez uzależnień jest o niebo lepiej". Podczas imprezy funkcjonariusze rozdawali przybyłym gadżety w postaci odblasków i smyczy.

Na happeningu byli obecni również nauczyciele, pedagodzy oraz rodzice uczniów. Łącznie w spotkaniu brało udział około 400 osób.
Estradę i nagłośnienie dla potrzeb świdnickiej Policji przygotował Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Do organizacji całego przedsięwzięcia (poza dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy oraz MDK w Ś-cy) włączyły się również: Urząd Miasta w Świdnicy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group