Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akordeon – solo i w duecie

Poniedziałek, 9 maja 2011, 5:48
Aktualizacja: 5:51
Autor: red.
Świdnica: Akordeon – solo i w duecie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego i Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Świdnicy zaprasza dziś na koncert muzyki akordeonowej w cyklu „Akademia Muzyki”.

- Akordeon to instrument niegdyś bardzo popularny, zwłaszcza w muzyce rozrywkowej i ludowej - mówi Kazimierz Kościukiewicz, dyrektor Szkoły Muzycznej w Świdnicy. - Jego popularność znacznie się zmniejszyła wraz z rozwojem elektroniki i wynalezieniem keyboardu. W ostatnich latach zainteresowanie akordeonem wzrasta, można wręcz mówić o jego renesansie, zarówno w muzyce artystycznej, jak i rozrywkowej, wśród kompozytorów i wykonawców, ale nieczęsto można usłyszeć muzykę akordeonową na estradzie koncertowej. Taką okazją będzie bardzo atrakcyjny koncert w cyklu „Akademia Muzyki”.

Wystąpią pedagodzy i uczniowie OSM (Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej) I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu i PSM I st. im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie: Jacek i Jakub Gąsiorowie oraz Waldemar i Mateusz Maszyńscy. Akordeon zaprezentowany zostanie w utworach solowych i w duetach – na dwa akordeony oraz na klarnet i akordeon, m.in. J. S. Bacha, W.A. Mozarta, A. Piazzolli, W. Siemionowa. Początek koncertu: godz. 18.00. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group