Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: AKS ma 65 lat

Poniedziałek, 30 października 2023, 13:24
Aktualizacja: 13:25
Autor: red
Strzegom: AKS ma 65 lat
Fot. UM Strzegom
W tym roku przypada 65. rocznica powstania Amatorskiego Klubu Sportowego w Strzegomiu. W sobotę 28 października br. w Strzegomskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa gala, na którą zaproszono byłych sportowców, trenerów, prezesów, działaczy oraz przyjaciół klubu.

Takie wydarzenie to znakomita okazja, by przypomnieć sobie piękną historię, największe sukcesy sportowe i podziękować wszystkim za godne reprezentowanie AKS-u na arenach krajowych i zagranicznych na przestrzeni ostatnich dekad.

W trakcie sobotniej gali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wręczył 5 honorowych tytułów „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”, które otrzymali: Andrzej Stelmach (siatkówka, odznaczenie w jego imieniu odebrała radna Dorota Kwaśnicka), Andrzej Rozwałka (judo), Krzysztof Poterała (judo), Gerard Sobek (piłka nożna) i Krzysztof Jaszowski (piłka nożna).

Władze Strzegomia na ręce prezesa AKS-u Strzegom Przemysława Stempniewicza przekazały czek o wartości 5 tys. zł z przeznaczeniem na działalność sportową klubu.

Dopełnieniem gali były występy wokalno-muzyczne, pokaz judo, okolicznościowy film o sekcjach AKS-u oraz życzenia, które popłynęły z telebimu od znanych sportowców, działaczy i aktorów. Złożyli je m.in. Zbigniew Boniek, Czesław Michniewicz, Michał Listkiewicz, Olaf Lubaszenko, Piotr Zelt, Andrzej Stelmach i Mirosław Oczkoś.

Na sam koniec członkowie zarządu AKS-u wręczyli okolicznościowe statuetki stanowiące podziękowanie za wkład w rozwój strzegomskiego klubu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group